Kategoriler
Aile ve Ev Teknoloji

A101’den Hi Level 49″ Smart Led TV aldım

A101‘de satılan Hi Level HL49FAL403 49” Ultra HD Android Smart D-Dual Led TV alanlar arasında bende varım ve size bu 2.199,00 fiyat etiketiyle aldığım 49″ TV hakkında bilgi vermek istiyorum. Şuan sitede gördüğüm kadarıyla stok tükenmiş yani bayağı rağbet görmüş. Nasıl görmesin ki özelliklerine bakacak olursak çok uygun bir fiyatı var. Daha sonra tekrar satışa girebilir, almak isteyenler olur diye televizyon hakkındaki tecrübemi sizlerle paylaşacağım.

Önce Özellikleri:

 • 4 K Ultra HD
 • Smart TV
 • 4 çekirdekli Android işlemci
 • Dahili UHD uydu alıcılı
 • Kablosuz görüntü aktarma
 • 5 mm çerçeve ile daha geniş ekran görüşü
 • 1000 Hz
 • 3 adet HDMI girişi
 • 2 adet USB girişi
 • SPDIF ses çıkışı
 • Dahili wi-fi
 • 2 yıl Sunny garantisi

Televizyonu 7 eylülde sipariş verdim. Benim elime ise 14 eylül tarihinde geçti. Yani 7 günlük bir sipariş onayı ve kargolama süreci var. Kargo ücretsizdi. Kargo firması olarak Horoz Lojistik tercih edilmiş. Geldiği gün kurulumunu yetkili servise (Sunny) yaptırdım. Benden 100 TL ücret aldılar. Zaten kurulumun ücretli olduğu A101 sitesinde belirtilmiş. TV kutusundan duvar askı aparatı çıkmıyor, verdiğim ücrete o da dahil. Benim yaşadığım yer nispeten küçük olduğu için kurulum ücreti de az oldu diye düşünüyorum. İnternette yorumlara baktığımda daha yüksek ücret ödeyenleri gördüm. Yetkili servis elemanı tek kişiydi ve televizyonu duvara asmak gerektiğinde yardım etmem gerekti. Eğer elimden bir sakarlık çıksaydı ne olurdu ya da suç kimde olurdu bilemiyorum.

Servis yetkilisi arkadaş duvara asma işi bitince uydu ayarlarını ve kanal aramasını yaptı. Bazı televizyonlarda kanallar yüklü geliyormuş diye söylüyorum. Tam hatırlayamadı ama sorduğumda işletim sistemi olarak Android 9 pie yüklü dedi. Bana televizyonun bazı özeliklerini, internete nasıl bağlanacağımı ve wifi şifresini nasıl değiştirebileceğimi, kanal sıralamasını nasıl değiştirebileceğimi gösterdi. İşlem yaparken bir ara televizyon dondu, fişi çekip geri takmam gerekti. Bunu güvenlikle ilgili olduğunu söyledi ve televizyonun kendini korumaya aldığından filan bahsetti. Tecrübeyle anlaşıldı bu donma işlemi sürekli oluyor. Benim anladığım kadarıyla kumanda tuşlarına ya da sadece kapatma tuşuna bir kaç sefer basarsanız televizyon tekrar açılması gerektiğinde ekran gelmiyor. Fişi çekip tekrar takmanız gerekiyor. Son olarak garanti belgesini imzaladı ve onu yolcu ettik.

Televizyonda ölü piksel ya da parlak piksel dedikleri sorunlar yoktu. Fakat ekranla ilgili dikkatimi çeken bir şey oldu. Ekran çerçevesi ile camı arasında 2-3 mm gibi bir boşluk var. Başka karşılaştığım sorun ise birkaç gün sonra ortaya çıktı. Televizyonu açtığımda kanal sıralaması yer değiştirmişti.

Ekran yansıtma özelliği çalışıyor. Ben yetkili servisin yanında sesi sonuna kadar açıp (hoparlörde patlama olacak mı diye) deneme yapmayı unuttum. Sizin aklınızda bulunsun.

Tecrübelerimi televizyonu kullandıkça yazmaya devam edeceğim.

Not: İçerikte kullanılan görsel temsilidir.

Yazar Ömer Moğultay

Kim ki bize anlatır kendini? Hatırlatmıyorsa bir kişi kendini unuttu diye kınamamalı hiçbir kimseyi.

“A101’den Hi Level 49″ Smart Led TV aldım” için bir yanıt

Bir cevap yazın