Kategoriler
Bilgisayar ve İnternet
🔥 1 view

Blogum çok tıklanıyor, ne yapmalıyım?

Başka bir sitede karşılaştığım wordpress reklamı sorusuna bir cevap. (Orada cevaplanmamış) Önce soruyu aktaralım..

Soru:


Merhabalar.

Sahibi olduğum bir wordpress bloguna dün eklediğim makale, son 24 saat içinde yaklaşık 5000 kez tıklandı. Eğer bu ilgi devam ederse blog üzerinden para kazanmayı düşüneceğim. WordPress üzerinde ücretsiz hesap açtığım için WordAds üzerinden reklam alamıyorum. Şu an için aklımdaki seçenekler:

  1. WordPress’e yıllık 18 dolar ödemeyi kabul edip reklam alacağım.
  2. Blogu başka bir adrese taşıyıp AdSense ile anlaşmayı düşüneceğim. Ama AdSense’in istediği şartlar işime pek gelmiyor açıkçası. Yazılarım tamamen orijinal ancak yazı yazma düzenim çok kötü. Örneğin aylarca yazı eklemediğim oluyor. Sık sık yazmak yerine, yılda birkaç kere ama oldukça uzun yazı yazmayı daha çok seviyorum.

Eğer WordAds ile anlaşırsam bana getirisi ne kadar olur? Örneğin her ay 10.000 tık aldığımı varsayalım. WordPress’e ödediğim paraya ve verdiğim emeğe değer mi?

Cevap:


WordPress yeni reklam başvurularını bir süreden beri kabul etmiyor. Gelişmeleri wordads.co adresinden takip edebilirsiniz. Size önerim AdSense üzerine yoğunlaşın. Hosting konusunda da isimtescil’den uzak durun. İsimtescil domainde iyi fakat hostingde henüz bir yere varamadı.

22 Kasım 2015 güncellemesi : Artık wordads yeni başvurulara açık. Eğer WordPress.com üzerinde barındırılan bir blogunuz varsa sizde buradan para kazanmayı deneyebilirsiniz.

Ömer Moğultay

Yazar Ömer Moğultay

Kim ki bize anlatır kendini? Hatırlatmıyorsa bir kişi kendini unuttu diye kınamamalı hiçbir kimseyi.