Kategoriler
Bilgisayar ve İnternet

Blog’uma yüksek kaliteli ve telifsiz fotoğrafları nereden bulabilirim?

Blog yazmaktan hoşlanıyor, hayatınızla ilgili şeyleri ya da sadece bilgi paylaşımı size zevk mi veriyor? Belki de ileride daha büyük kesimlere hitap etmek dahası bloğunuzdan para kazanmak gibi hayâlleriniz var. Burada bahsettiğim kişi yalnız ben miyim yoksa sizde bu oyunun bir parçası mısınız?

Blog yazmaya yeni başladıysanız heyecandan henüz farkına varmadığınız bir sorunla karşı karşıyasınızdır. Telif hakları ve diğer kanuni bir takım zorunluluklar. Meselâ ben, sırf biri bir başkasının telefon numarasını yorum kısmında paylaşmış olduğu için dava edildim ve şuan mahkemem var. Geçen gün a101’den almış olduğum televizyonla ilgili yazıyı hazırlarken de televizyonun kendi görselini kullanamadım. Çünkü kendi sitesinde şöyle bir ibare vardı:

Kullanılan tüm içerik ve görsellerin kullanım hakları A101 Yeni Mağazacılık A.Ş.’ye aitttir.

http://www.a101.com.tr

Gelelim meselenin özüne bugün size ileride telif haklarıyla ilgili böyle sorunlar yaşamamanız için tüm blog yazarlığı döneminde oldukça aktif olarak kullanabileceğiniz, benimde kullanmış olduğum bir wordpress eklentisini tanıtacağım. Bu eklenti sayesinde arama motorlarına gerek olmadan, oradan bilgisayara yükle, bilgisayardan bloğa yükle gibi sıkıcı uğraşlara hiç lüzum duymadan, oldukça basit bir şekilde bloğ yazılarınıza yüksek kaliteli, telifsiz fotoğraflar ekleyebileceksiniz..

Eklentimizin adı ve sayfa bağlantısı: Instant Images – One Click Unsplash Uploads

Şuan 60.000+ kullanıcı sayısına ulaşmış olan Instant Images – One Click Unsplash Uploads eklentisi görüldüğü üzere oldukça popüler, kullanışlı ve güncelleme gelen bir eklenti.

Görselleri sitenizden hiç ayrılmadan arama yaparak bulabilir ve tek tuşla sitenize yükleyebilirsiniz. Yükleme yaparken dosya ismini de değiştirebiliyorsunuz.

Bugün wordpress bloğumuz için içerik hazırlarken fotoğraf bulma konusunda hayatımızı kolaylaştıracak bir eklentinin tanıtımını yaptık. Umarım yazıyı faydalı bulur, eklentiyi kullanacak olursanız da memnun kalırsınız. İyi Günler!

Yazar Ömer Moğultay

Kim ki bize anlatır kendini? Hatırlatmıyorsa bir kişi kendini unuttu diye kınamamalı hiçbir kimseyi.

Bir cevap yazın