Kategoriler
Kimdir
🔥 0 görüntülenme

Brad Pitt

William Bradley Pitt  (d.  18 Aralık   1963  de  Shawnee,  Oklahoma ,  ABD ) ABD’li oyuncu ve film yapımcısı.

Missouri Üniversitesi ‘nin Gazetecilik bölümünden mezun olmasına kısa süre kala, uzun süredir aklında olan aktörlük kariyerini başlatmak için ailesine Pasadena ‘daki bir Güzel Sanatlar Akademisi’ne devam edeceğini söyleyerek  Hollywood ’a gitti. Bir süre çeşitli tanıtımlarda tavuk kostümü giyip, limuzin şoförlüğü gibi işler yaptıktan sonra “Dallas” ve “Another World” gibi dizilerde küçük roller kapmayı başardı.

1989’da “ Cutting Class ” isimli düşük bütçeli bir yapımda rol alarak ilgi çekti. Bundan iki yıl sonra People Magazin’in kendisine “Dünyanın En Seksi Adamı” unvanını layık görmesine neden olacak olan, “ Thelma & Louise ”deki on beş dakikalık rolü geldi.

Fiziksel özellikleriyle değil oyunculuk yeteneğiyle tanınmak isteyen Pitt, ilerleyen yıllarda bu fırsatı bulacağı “ Interview With The Vampire ” (1994), “ 12 Maymun ” (1995), “ Se7en ” (1995), “ Fight Club ” (1999) gibi pek çok filmde oynadı.

Adı birçok Hollywood güzeliyle anılan Pitt eski nişanlıları  Juliette Lewis  ve  Gwyneth Paltrow  ile olan birlikteliklerinin ardından 2000 yılında “Friends” diziyle yıldızı parlayan  Jennifer Aniston  ile evlendi. 2004 yılında ayrıldı, ve şimdi  Angelina Jolie  ile birlikte.

Aynı zamanda yapımcılık yapmaktadır. 2006 yapımı En iyi Film Oscarı alan The Departed filminin yapımcısıydı.

Brad Pitt bir  Agnostik ‘tir.

Ömer Moğultay

Yazar Ömer Moğultay

Kim ki bize anlatır kendini? Hatırlatmıyorsa bir kişi kendini unuttu diye kınamamalı hiçbir kimseyi.