Kategoriler
Bilgisayar ve İnternet

BuddyPress etkinlik akışında yorum derinliği nasıl ayarlanır?

BuddyPress 2.0 ile gelen bir özellikte etkinlik akışındaki yorum derinliğini ayarlamaktır. Bu özellik 2014 yılında devreye alındı fakat biz o zamanlar BuddyPress kullanmadığımız için şimdi bu özellik nasıl kullanılır onun açıklamasını yapacağız.

Buddypress yorum

Etkinlik akışında yer alan gönderiler, yorumlar ve bunlara verilen yanıtlar söz konusu olduğunda kontrolden çıkabiliyor. Çünkü gitgide küçülen bir yorum kutusu karşımıza çıkıyor. Durumu daha iyi açıklamak için yan tarafa bir fotoğraf bırakıyorum.

WordPress üzerinde zaten yerleşik bir yorum ayarı olduğundan başka bir ekleme yapmadan BuddyPress yorum ayarlarını da bu kısma entegre etmişler. Böylece olay fazla karmaşık olmamış. BuddyPress yanıt sayısını ayarlamak için şu yolu takip edelim:

  1. WordPress admin paneline giriş yapın,
  2. Ayarlar > Tartışma > Diğer Yorum Ayarları bölümüne gelin.
  3. “Kademeli yorumlara (?) seviyesine kadar izin ver” bölümdeki değişkeni istediğiniz şekilde ayarlayın.
WordPress yorum yanıtlarını sınırlandırma

Aşağıda yer alan örnekte etkinliğin yanıtlarını inceleyin. Üçüncü yanıtın altında yanıtla bağlantısının olmadığını fark edeceksiniz. Üyeler etkinliğin kendisi hakkında yorum yapabilirler fakat üçten fazla yanıt ekleyemezler.

Yanıtla bağlantısı yok – BuddyPress comments

BuddyPress üzerinde yapılan bu değişiklik daha önce var olan yorumlarınızı/yanıtlarınızı etkilemez. Ancak bundan sonra olacak yanıtlar dizisi üzerinde etkili olacaktır. Eğer siz de sitenizde yer alan ve hoş bir görüntü oluşturmayan uzayıp giden yanıtlardan rahatsızsanız bu yeni ayar ile herhangi bir koda dokunmadan yanıtlarınız için sınır belirleyebilirsiniz.

Yazar Ömer Moğultay

Kim ki bize anlatır kendini? Hatırlatmıyorsa bir kişi kendini unuttu diye kınamamalı hiçbir kimseyi.

Bir cevap yazın