Kategoriler
Teknoloji

Cep Telefonu İçin Taşınabilir Şarj Cihazı Tavsiyeleri

Sürekli olarak kullanılan cep telefonları, tablet vb. mobil cihazlarındaki kuşkusuz en büyük problem şarj sürelerinin kısa olmasıdır. Ancak yola giderken, elektrik probleminin olduğu yerlerde ve zamanlarda veya dışarıdayken telefonun şarjının azaldığı veya bittiği durumlarda ise taşınabilir şarj cihazı ya da diğer adıyla powerbank sayesinde bu problem ortadan kalkmaktadır.

Şarj eden bataryalara verilen ada powebank denmektedir. Yani taşınabilir şarj cihazı. Cep telefonu bataryalarından farklı olarak şarj çıkışı bulundurmaktadır. Bu cihazların üzerindeki çıkışlar sayesinde mobil özellik taşıyan cihazı elektriğe gerek kalmadan şarj edebilmektesiniz.

Büyüklüğü en fazla bir telefon kadar olan bu cihazları kolaylıkla cebinizde taşıyabilirsiniz. Bu cihazları özellikleri ise kapasitelerine göre farklılık göstermektedir. İhtiyaca göre tercih edebilirsiniz. Ancak kullanılan bu cihazın kapasitesinin cep telefonu veya tabletlerden daha fazla olması gerekir. Bu durumda dışarda kaldığınız zamanlarda mobil cihazlarını birkaç defa şarj edebilirsiniz.

En İyi Taşınabilir Şarj Cihazları

  1. Ttec power up 13,000 mAh

2 farklı yerden USB çıkışı bulunduğu için birden fazla cihaz aynı zamanda şarj edilebilmektedir. 13000 mAh kapasitesi ile mobil cihazınızın batarya kapasitesine bağlı olarak telefonlarını en az 3 veya 4 kere şarj edebilirsiniz. Hatta bu cihazı ev ortamında dahi kullanarak birkaç gün elektrik prizi veya şarj aleti kullanmayabilirsiniz.

Özellikle uzun yolculuklarda, dağlarda, elektrik erişinin kısıtlı olduğu veya olmadığı yerlerde, deniz kenarlarında yanınızda kolaylıkla taşıyabilir ve şarjsız kalmazsınız. Bu powerbank kendi şarj olmadan evvel cihazın şarj olmasına öncülük eden bir akıllı taşınabilir şarj cihazıdır.

Şart etmek için prize ya da bilgisayara bağlandığında ise aynı zamanda telefonları veya tabletleri de şart etmek mümkün olmaktadır. Çok hızlı bir şekilde şarj etme gücüne sahiptir. Bu cihazlarda ise LG bataryaları kullanılmaktadır. Cihazları tanıma özelliği bulunduğundan dolayı takılan telefonun iphone veya android olduğunu algılayarak farklı şekilde şarj edebilir.

  • Xiami 10,400 mAh

10400 mAh gücünde taşınabilir şarj cihazları arasında en çok beğeni toplayan ve en iyileri arasında yer almaktadır. Kullanıcılar adına çok tavsiye edilmektedir.

Bataryası ise LG ve Samsung bataryalarından meydana gelmektedir. Şarj dolu dolu uyasını göstermekte olan LED gösterge bulunmaktadır. Kasası alüminyumdan oluşturulmuştur. Su ve darbelere karşı dayanıklı olarak dış yüzeyi bulunmaktadır. Bağlı olan cihazı gördükten sonra çıkış gücünü kendisi ayarlamakta olan akıllı powebank arasında yer almaktadır.

  • Philips DLP7800

2 adet USB çıkışının bulunduğu bu powerbank, 7800 mAh batarya kapasitesine sahip taşınabilir şarj cihazları arasında kullanıcıların tavsiye etmekte olduğu cihazdır. 7800 mAh batarya kapasitesine sahip olan bu cihazlar ile telefonlar en az 2 veya 3 kere şarj edilebilir. LED ışıklı şarj göstergesi sayesinde ise şarj durumu takip edilebilmektedir. Boyutu ise android telefonlardan daha küçük olduğundan dolayı cepte kolaylıkla taşınabilir özelliktedir.

  • Asus zen power 100050 mAh

Asus zen power 100050 mAh kapasitesinde ve kredi kartı kadar boyutu bulunan taşınabilir bir şarj cihazıdır. Ortalama olarak bir telefon en az 4 veya 5 kez şarj edilebilmektedir. Dış kaplaması alüminyumdur ve değişik renklerde çeşitleri bulunmaktadır.

Altın dore, mavi, pembe, gri ve siyah renkleri ile bir aksesuar özelliği taşımaktadır. 2,4 A çıkışının bulunmasının sebebiyle mobil cihazlar ve özellikle cep telefonları çok hızlı bir şekilde şarj edilebilmektedir. Eğer sizde powerbankta boyuta, hafifliğe ve renk seçimine özen göstermekte iseniz size uygun olan powerbank asus modeli olacaktır.

Bir cevap yazın