Kategoriler
Yaşam

Double Denim Stili Nasıl Yapılır

Double denim stili yıllar arasında bir görünüp bir ortadan kaybolan modalar arasında yer almaktadır. Jean trendinin son yıllarda yeniden tırmanışa geçmesiyle birlikte double denim stili tekrardan altın çağına kavuşmaktadır. Birden fazla Jean parça kullanırken nelere dikkat etmeliyiz ve double denim stili yaparken dikkat etmemiz gerekenler nelerdir?

Jean parçalarla yapılan kombinlerde dikkat etmemiz gereken en önemli konu gömlekle pantolonun birbirine zıt renkte olmaması gerekir. Aynı zamanda aynı model ve tarzda olmamalıdır. Spor kesim bir gömlekle klasik bir pantolon asla uyumlu olmaz. Renk olarak ta koyu ve açık tonlar bir arada tercih edilebilir. Açık renkli bir gömlek ile koyu bir Jean pantolon giymek uyum sorunu yaratmaz.

Günümüz giyim modasında artık double denim stili de birçok ünlü tarafından tercih edilerek daha çok popüler hale gelmektedir. Önceki sezonlarda fazla tercih edilmemiş olmasıyla beraber modacılar açısından da pek beğenilmeyen bir tarz olsa dahi artık double denim stili ön plana çıkmaya başlamıştır. Double denim stili ise hem üst ve hem alt kıyafet olmak üzere Jean tarzı kıyafetlerden oluşuyor. Bugüne kadar bu stili denemeyen kişiler bu yazımızı okuduktan itibaren uygulamaya başlayabilirler. Modacılar tarafından aslına bakılacak olursa fazla onay almayan bu Jean stiline eğer dikkat edilecek noktalara önem verilirse tarz yakalamak kaçınılmazdır.

Dikkat edilecek noktalardan birisi de birbirine zıt olan renkler tercih edilmemelidir. Kombin oluştururken parçalar aynı modelde olmalıdır. Örnek verilecek olursa üste desenli Jean gömlek giyilmiş ise alt kısma düz desenli Jean pantolon giymemeli veyahut tam tersi söz konusu ise desenli ile düz model aynı anda tercih edilmemelidir.

Jean şortları tamamlamak için Jean gömlekler ile beraber yanında salaş hırka ve ayakkabı olarak spor ayakkabısı tercih etmek sizi oldukça uyumlu hale getirecektir. Hem üst kısma hem de alt kısma önceleri pek moda olarak tercih edilmese de günümüzdeki double denim stili ile Jean ikilisinin uyumunu yakalayarak sizlerde bu giyim tarzını tercih edebilir ve tarz yaratabilirsiniz. Günümüzdeki ünlü kişilerin birçoğu da uyumlu giyimleri ile bu stili tercih etmektedir.

Bir cevap yazın