Kategoriler
Hobiler Yaşam

EV PARTİSİ NASIL DÜZENLENİR VE NE GİYİLİR?

Son zamanlarda insanların dışarıda aşığı yoğun kalabalık olması sebebiyle trafik aksamaları gibi nedenlerle insanlar evlerinde parti vermeyi daha çok tercih etmektedirler. Ev partisinin verilmesi için kendi evi olmasına da gerek yok. Bunun için dizayn edilen parti stiline uygun boş daireler gecelere özel olarak kiralanmaktadır. Son yıllarda özellikle yılbaşı partileri gibi partilerde open House partisi adıyla ev partilerinin düzenlenmesi yaygın hale gelmektedir. Yapılacak olanları güzelce bir not defterine not alarak düzenli bir şekilde partinizde neler düzenleyeceksiniz kaydetmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Yiyecekleri mutfak tabaklarında ikram yerine salondaki masalara açık büfe şeklinde koyulması gerekir. Gece boyunca kim ne yemek istiyor ise istemek zorunda kalmayıp masadan gördüğünü alabilecek pozisyonda olması daha iyi bir tercihtir. Evde misafir olarak ağırlamış olduğunuz arkadaşlarınıza isimlerinin yazılı olduğu minik dekorasyonlu kutulara hediyeleri evde görünür bir yere koyabilirsiniz.

Evde eğlence sırasında dans ederken hareketli bir ortam olacağından dolayı kırılacak olan eşyaları da ortadan kaldırmayı ihmal etmeyiniz. Partinin olmazsa olmazı müziktir. Partiye özel olarak hazırlanmış müzikleri hareketli ve insanları eğlendiren tarzda olmasına dikkat ediniz. Daha kapsamlı bir parti düşünülüyor ise ses sistemi, ışıklandırma, dansçı gibi elemanlar barındıran bir organizatör ile anlaşmanız daha mantıklı olacaktır.

Ev Partisinde Ne Giyilir?

Ev partisinde giyim konusunda dışarıda herhangi bir yere gider gibi değil daha çok rahat edilecek kıyafetlerin tercihi daha mantıklı olacaktır. Eğer bir pijama partisi düzenleyecek iseniz pijamalar gece konseptine uygun şekilde olmalı kırmızı gri renkte veya altın renginde seçilebilir. Son zamanlarda süprem içerikli olan kumaşlar tülleri boncukları ile kombine edilen pijamalar daha çok tercih edilmektedir. Makyaj konusu ise pijama partisine uyumlu olmayabilir. Bunun için abartılı ve geceye uygun makyaj yapmak eğlence açısından geceye uygunluk katacaktır.

Maskeliye balo partisine katılıyor iseniz kıyafet konusunu ve makyajı oldukça fazla abartabilirsiniz. Burada amaç dışarıya çıkar gibi değil de eğlence amaçlı olduğu için en rahat halinize eğlenceli bir görüntü ortaya koyabilirsiniz. Bu dediklerimiz tabi ki sadece maskeli balo partileri için geçerlidir. Eğer o gününüz sadece maskeli partiye özel ise dediklerimizi uygulamanız gerekir.

Bir cevap yazın