Kategoriler
Bilgisayar ve İnternet İş ve Finans

Jetpack Ads (WordAds) WordPress sitenizden para kazanın

Jetpack son güncelleme ile iptal edilen AdControl eklentisinin özelliklerini bünyesinde barındırabilir hale geldi. Bu WordAds programının devamı sayılabilecek bir uygulama.

Jetpack eklentisine WordPress kullanıcılarının reklam yayıncılığından para kazanmalarını sağlayacak olan “Jetpack Ads” özelliği dahil edildi. Artık Jetpack eklentisi kullanan WordPress site sahipleri sitelerinden para kazanabilecekler. Jetpack kullanıcıları WordAds’ye doğrudan erişim sağlamak için 4.5’e yükseltmeli veya yüklemelidirler. Unutulmaması gereken şey ise Jetpack Ads için başvuru yaptığınızda sitenizin hemen onaylanmayacağı bir inceleme sürecine gireceğidir.

Jetpack Ads ile yeni tanıştım. O yüzden size aktarabileceğim derin tecrübelerim yok. Ancak daha önce farklı yazılarımda belirttiğim plan satın alma olayı kalkmış gibi görünüyor. Çünkü ben plan satın almadığım halde bloğumda reklamları aktifleştirdim. Bu arada bloğum kendi hostingimde. Yani wordpress.com kullanıcıları sitelerinde reklam yayınlamak için ücretli plan satın almak zorunda. Bundan eminim.

Kazanç konusuna gelecek olursak fazla bir beklentim yok.

Jetpack Ads ödemeleri

Jetpack Ads’den kazandığınız reklam gelirlerini PayPal aracılığı ile $100 seviyesine ulaştığında alabilirsiniz.

Kimler Jetpack Ads yayıncısı olabilir?

  • Siteniz kendi alan adına sahip olmalıdır. Eğer bir WordPress.com bloğunuz varsa, onu özel etki alanına yönlendirmeniz gerekir.
  • Jetpack ads yayıncısı olabilmeniz için WordPress sitenizin minimum ziyaretçi sayısını karşılaması gerekir. Her ne kadar minimum ziyaretçi sayısı net olarak açıklanmasa da ihtiyacınız olan trafik her ay binlerce sayfa gösterimi oluşturmanız gerektiği şeklinde söylenebilir.
  • Sitelerin telif hakkı yasalarını ihlal etmemesi gerekir.
  • Siteler pornografi, kötü amaçlı yazılım, casus yazılım ve reklam yazılımı gibi sakıncalı içerik barındırmamalıdır.

Sonuç

Jetpack Ads yayıncıları eğer ziyaretçilerin çoğunluğu ABD ve Avrupa Birliğinden geliyorsa kazançlarının Adsense’de olduğu gibi yüksek olduğu sonucuna varmışlar. Eğer trafiğiniz orta doğu ülkelerinden ise fazla beklentiye girmeyin derim çünkü kazançların ancak sent’ler ile ölçüldüğünü söylüyorlar. Eğer sizde Jetpack Ads yayıncısı olursanız deneyimlerinizi bu yazının altında paylaşmaktan çekinmeyin.

Başka bir yazıda görüşmek dileğiyle, hoşçakalın!

Yazar Ömer Moğultay

Kim ki bize anlatır kendini? Hatırlatmıyorsa bir kişi kendini unuttu diye kınamamalı hiçbir kimseyi.

Bir cevap yazın