Kategoriler
Bilgisayar ve İnternet Teknoloji

Kuzenime, “Samsung Galaxy A32 128 GB” aldık. İşte onun ilk telefonu…

Yazmaya başladığım anda size söylemek istediğim, yani dikkate almanız gereken husus “Samsung Galaxy A32 128 GB” modelinin iki versiyonu olduğudur. Biri 4,5G iken diğeri 5G özelliğine sahip.

Aslında onun istediği telefon Samsung A51 idi. Fakat internetten araştırma yaparken Tarsus’ta ki 3 telefon mağazası aradığımız halde ikisi bize bu modelin kendilerinde olmadığını söylediler. Üçüncü ise telefonun kendilerinde olduğunu ama mağazaya gitmediğimiz takdirde fiyat veremeyeceğini söyledi. Ertesi gün mağazaya uğradığımızda bize Samsung A51 için 3700 TL bir fiyat söyledi. Maalesef alamadık. Çünkü söylediği bu fiyat bizim bütçemizi aşmasının yanında çok yüksekti. Önceki gün internette araştırma yaparken online mağazalarda telefonun daha ucuz olduğunu, 3200 TL ile 3500 TL arasında gidip geldiğini gördük. Bu sebeple bu mağazadan eli boş ayrıldık. Daha sonraki durağımız ise “Samsung Galaxy A32 128 GB” telefonu alacağımız asıl mağaza Turkcell mağazası oldu. Oradaki satış temsilcisi bize Samsung A51’in bir gelişmiş modeli olduğunu iddia ettiği “Samsung A32″den bahsetti. Açıkçası bu telefonun internetteki fiyatlarına baktığımız zaman mağaza fiyatına yakın olduğunu görmüştük. 3.400 TL olan fiyatıyla bize cazip gelen bu telefonu kuzenimde beğendi. Sonuç olarak telefonu buradan aldık.

Sırası gelmişken bahsetmekte yarar var. Ben “Realme 5 Pro” kullanıyorum. Benim satın aldığım dönemde bu telefonun fiyatı 1600 – 1800 TL bandındaydı. Daha sonra hızla yükseldi ve şuan 3.500 TL civarında. Samsung A32 ile karşılaştırıldığında bana fiyatı biraz yüksek geldi. Realme telefonlar için kendi gözlemlerime dayanarak konuşacak olursak fiyatı biraz şişmiş gibi. Çünkü nerdeyse aynı fiyata aldığımız “Samsung Galaxy A32 128 GB” kamera ve Ram bakımından daha yüksek bir seviyede ve unutmadan benim telefonun Android 11 güncellemesi almadı. Samsung A32 ise bu Android versiyonuyla geliyor.

Samsung Galaxy A32 128 GB özellikleri

Ben sadece en önemli gördüklerimi yazacağım. Zaten isteyenler diğer sitelerden ya da online mağazalardan ürünün tüm özelliklerine ulaşabilirler.

Telefon 6GB RAM, 64MP Arka Kamera ve 20 MP ön Kamera, Arkada dört kamerası var, pili 5000 mAh, bizim aldığımız 4,5G, ekran türü SAMOLED, işletim sistemi Android 11, dahili hafıza 128 GB, Uyumlu hafıza kartı MicroSD (TransFlash) 1 TB takılabilir.


Unutmadan bu yazıda yer alan özellikler diğer sitelerden derlenmiştir. Hatalı olma ihtimaline karşı telefonu alacağınız zaman mutlaka satış temsilcisine danışın. Neticede yazı sınırlı zekaya sahip bir kişi tarafından hazırlandı. Telefon ile ilgili yapılan yorumlar genelde olumlu.

Kuzenime yeni telefonun hayırlı olsun diyor, iyi günlerde kullanmasını diliyorum. Başka bir yazıda görüşmek üzere hoşçakalın…

Yazar Ömer Moğultay

Kim ki bize anlatır kendini? Hatırlatmıyorsa bir kişi kendini unuttu diye kınamamalı hiçbir kimseyi.

Bir cevap yazın