Kategoriler
İş ve Finans

Papara Black Card (Ön ödemeli kredi kartı)

Papara Black Card

Papara Black Card, Papara’nın sağlamış olduğu kredi kartı. Aslında tam olarak kredi kartı denemez çünkü harcadığınız miktar Papara hesabınızda bulunan paradır.

Daha önce sizlere Kuveyt Türk bankasından aldığım ön ödemeli kredi kartından bahsetmiştim. Aslında onun için de teminatlı kredi kartı demek daha doğru olurmuş. Papara’nın sağlamış olduğu Papara Black Card ise tam anlamıyla ön ödemeli kredi kartı ya da değil, her neyse.

Kart size agt kurye ile geliyor. Ben kart başvurusunu, Binance’ye para göndermek için Papara’ya üye olduğum gün yapmıştım. Sanırım 10 gün sürdü elime ulaşması.

Papara Black Card ücretsiz, kullanım ücreti ve kart aidatı bulunmuyor. Bütün ATM’lerden nakit yatırma, çekme işlemi yapabilirsiniz. Bu belli bir limit dahilinde ücretsiz. Ben limiti buraya yazmıyorum çünkü sonrasında değişmez diye bir kural yok.

Kartın temassız özelliği var. Temassız işlem yapabilirsiniz.

Kurye kartınızı getirdiği zaman kimliğinizi yanınızda bulundurun. Kart ile birlikte gelen bir form var. Bu formu kimlik bilgileriniz ile doldurup geri götürüyor.

Kartımı nasıl aktive edebilirim?

Papara kartı kullanmaya başlamadan önce aktive etme ve şifre belirleme işlemleri var. Papara Black Card kullanabilmen için, mobil ya da web uygulaması üzerinden, aktive etmen gerekir.

  1. Barkod ile aktivasyon

Papara mobil uygulaması ile hesabına giriş yaptıktan sonra Papara Card > Papara Black Card > Aktive et adımlarını takip et ve size gelen, kartın üzerinde bulunduğu kağıdın üzerinde bir barkod var, bu barkodu okutun.

2) Manuel aktivasyon

Papara mobil ya da web uygulaması ile hesabına giriş yap Papara Card > Papara Black Card > Aktive et adımlarını takip et ve kart bilgilerini ilgili alanlara gir.

Unutmamanız geren bir konuda kartınız ile ilk ödemeniz şifre girerek yapılmalıdır. Sonraki ödemeler temassız olarak gerçekleştirilebilir.

Kartınızın şifresini mobil uygulama aracılığıyla kolaylıkla değiştirebilir, internet üzerinden alışverişlere izin verebilir ya da temassız özelliğini açıp, kapatabilirsiniz.

Ben, Papara Black Card ile ilk harcamamı bugün gerçekleştirdim. İlk işlem söylediğim gibi şifre girerek oldu.

Papara Black Card limiti ne kadar?

Kartınızın limiti Papara bakiyeniz kadardır. İsterseniz uygulama üzerinden kart ayarları bölümüne gelerek belli bir limit ayarlayabilirsiniz böylece limitinizi sınırlamış olursunuz. Bence hesabınızda yüksek miktarlar varsa bu sınırlandırma işini mutlaka yapın derim.

Papara Black Card bir kredi kartı mı?

Bu kart aslında bir kredi kartı değildir. Başlığı bu yüzden “ön ödemeli kredi kartı” olarak koydum. Kredi kartı özellikleri taşıyor ama bir banka kartı gibi hesabınızda olan parayı harcıyorsunuz. Papara hesabınızda sanal kart oluşturabiliyorsunuz. Tam olarak yani normal kredi kartı olarak isimlendirebilmek için önce sizin harcamayı yapmanız gününüz gelincede kart borcunuzu ödemeniz gerekir.

Yazar Ömer Moğultay

Kim ki bize anlatır kendini? Hatırlatmıyorsa bir kişi kendini unuttu diye kınamamalı hiçbir kimseyi.

“Papara Black Card (Ön ödemeli kredi kartı)” için 3 yanıt

Bir cevap yazın