Kategoriler
Genel
🔥 226 görüntülenme

Pornhub VR ile Porno Sektörü de Sanal Gerçeklik Gözlüğü – VR Pazarına Girdi

Yetişkinlere yönelik ürettiği içerikler ile Dünya Çapında bir üne sahip olan Pornhub sitesiSanal Gerçeklik – VR Gözlükler için içerikler sunduğu Pornhub VR Bölümünü kullanıma açtı.

Pornhub VR olarak bir bölüm açan site bu alan üzerinden Yetişkinlere Yönelik 180 Derece ve 360 Derece görüntü alanı sunan videolar ile bölümü doldurmaya başladı.

Birçok sektörde oldukça büyük bir ilgi görecek olan Sanal Gerçeklik Gözlükleri bir anlamda özellikle erkeklerin farklı ihtiyaçları noktasında da kullanılmaya başlanacak gibi görünüyor.

 

Google Cardboard, Samsung Gear VR ve Oculus Rift Desteği Var

Ücretsiz olarak dağıtımı yapılan 180 Derece ve 360 dereceli videoları Pornhub VRvideoları bilgisayar üzerinden izleyebileceğiniz gibi Google Cardboard, Samsung Gear VR ve Oculus Rift ile de sorunsuz bir şekilde izleyebiliyorsunuz.

Tam anlamı ile VR deneyimi yaşamak için VR gözlüklerini tercih etmek gerekiyor.

Bilgisayarda üzerinden kullanımlarda ise tıpkı YouTube 360 derece videolarda olduğu gibi mouse yardımı ile etrafa bakabiliyorsunuz.

 

Pornhub VR Gözlük
Pornhub VR Gözlük

 

Ücretsiz Cardboard Dağıtımı da Yapılıyor

Oldukça basit bir mantıkla çalışan ve kullanılan Cardboard ürünlerine sahip değilseniz eğer bu konuda Pornhub size bir de hediye sunuyor.

VR sayfasının açılışı şerefine üzerinde kendi logosunun da bulunduğu 10.000 adet Cardboard ürününü kullanıcılarına Ücretsiz olarak gönderecek.

Kısacası size ihtiyaçlarınız konusunda yardımcı olmaya devam ediyor Pornhub sitesi.

 

PornHup VR Gözlük
PornHup VR Gözlük

 

Geleceğin Teknoloji Olarak Görülüyor

Artık 360 Derece Video Çeken Kameraların da pazarda kendisine yer bulması ile bu alan ciddi bir büyüme gösterecek gibi görünüyor.

Gerek içerik üreticileri gerekse se izleyiciler yakın dönemde 360 Derece Video olayına ciddi anlamda ısınabilirler.

Ancak şimdilik Uygun Fiyatlı Cardboard ile sınırlı bir içerik ile kullanılabilen sistem ilerleyen dönemlerde Sanal Gerçeklik Gözlükleri – VR Gözlüklerin daha uygun fiyata saha çok sayıda üretilmesi ile tam olarak kendisini bulacaktır diye düşünüyoruz.

Bu sistemin gelişmesi ile ilerleyen yıllarda 3D Film adını verdiğimiz filmlerin yerini VR Gözlüklerle izlenen 360 Derece Filmler almaya başlayacaktır.

 

Pornhub tarafından yapılan Pornhub VR tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

Ömer Moğultay

Yazar Ömer Moğultay

Kim ki bize anlatır kendini? Hatırlatmıyorsa bir kişi kendini unuttu diye kınamamalı hiçbir kimseyi.