Kategoriler
Bilgisayar ve İnternet Şirket

Pozitif sunucu

Pozitif sunucu, benim pro starter planını kullandığım Türkiye’de bir hosting sağlayıcısı. Aldığım plan ramazana özel %50 indirimliydi. Ayrıca 1 yıllığına domain hediyeli ve ücretsiz ssl özelliklerine sahip.

Pozitif sunucu’nun kusurları var mı? Şimdiye kadar kusur olarak softaculous’un cpanel de kurulu olmaması gözüme çarptı hatta yok sandım. Softaculous bildiğiniz gibi hazır paketler halinde birçok uygulamanın kurulmasını sağlıyor. Benim kullanmış olduğum wordpress de dahil. Softaculous kurulumunu ben alım yaptıktan sonraki gün yaptılar.

İkinci olarak pozitif sunucu’nun alan adı whois bilgilerinde bir yıllık olarak kayıtlıydı. Elbette sunucu kiralıyacağım bir yerin araştırmasını herkes gibi bende yaptım. Kendilerine bunu söyledim ve bu şekilde güven vermediklerini anlattım. Onlarda bana hak verdiler ve domain sürelerini uzattılar.

Sunucuyla ilgili olarak bugün dördüncü gün henüz bir problem yaşamadım. İsimtescil de yaşadığım sıkıntılardan sonra Türkiye’de ki hosting sağlayıcılarına pek güvenim kalmamış olsada umarım yeni sunucumda moral bozucu bir olayla karşılaşmam.

Olur da karşılaşırsam bu yazının devamı gelecek. Pozitif sunucu hosting camiasında yeni olsa da çalışanları alanlarında deneyimli kişilere benziyorlar.

İlgilenen kişiler için uygun fiyatları ile https://www.pozitifsunucu.com/

Yazar Ömer Moğultay

Kim ki bize anlatır kendini? Hatırlatmıyorsa bir kişi kendini unuttu diye kınamamalı hiçbir kimseyi.

“Pozitif sunucu” için 2 yanıt

İki gün önceki sunucu kaynaklı 8 saatlik kesintinin ardından arama motorlarında ki sıralamam etkilendi. Ziyaretçi sayımız 3/1 oranına düştü. Daha öncede kesintiler oluyordu. Kısa kesintiler ve benim haber vermem üzerine yada kendiliğinden düzeliyordu. Fakat bu sefer düzelmedi. Pozitif sunucu panelinde destek talebi oluştursamda ilgilenen olmadı.

Bir cevap yazın