Kategoriler
Genel

RENKLİ SAÇLARA SAHİP OLMAK

Son zamanlarda bayanlar kadar erkeklerde de saç modellerinin tasarımlarına çeşitlerine göre veyahut ten rengine zevkine tarzına göre uygun olan saç renkleri popüler hale gelmektedir. Saç renkleri olarak bir çok çeşitliliğin içinde kararsız kalan bayanların yanı sıra erkekler de artık seçim konusunda artan çeşitlilik modellik tarz gibi sebeplerle kararsız kalmaktadır. Son yıllarda artan imkanlar sayesinde artık saç tasarımı ve saç boyatılması teknik ve yöntemleri geliştirilmiştir. Saç rengi seçiminde en önemli olan husus saç modeli ile saç boyasının uyumluluğunu buluşturmak olacaktır.

Saç rengi olarak kendinize uygun renk modelleri hakkında araştırma yapar iken 3 önemli altın kurala dikkat etmeniz gerekecektir.

  1. Göz rengi
  2. Saç modeli
  3. Ten rengi

Eğer erkek veyahut bayan olarak uzun saç modeline sahip iseniz sizlere önereceğimiz renklerden bir tanesi karamel tonda saç rengidir. Eğer çevrenizde birkaç insanda görüp şahit olursanız gerçekten de uzun saça ne kadar uyumlu olduğunu ve yakıştığına şahit olabilirsiniz.

Özellikle beyaz tenli bayanlar maviye yakın turkuaz rengine veyahut kızıl saç rengini çok tercih etmektedir. Tabi esmer veya kumral iseniz bu tip renkler sizi boğabilir. Eğer koyu tenli bir kişi iseniz daha çok açık renklere yönelmelisiniz. Örneğin bal sarısı rengi koyu tenli kişiler tarafında oldukça rağbet gören bir saç boyasıdır. Sadece uzun saçlı olmanız için değil tabi ki de özellikle kısa saçlı olanlar için kül rengi açık kahverengi renkler kısa saç açısından oldukça uyumludur. Bayanlar arasında 2017 yılının trend saç rengi olarak gökkuşağı tarzında oluşturulan ve sulu boya tekniği denilen bir saç rengi modelidir. Oldukça farklı ve şık tasarım sahibi olup klişeleşmiş saç boyası modellerinden sıkıldıysanız ve çevrenizde farklılık oluşturmak istiyorsanız bu model de size uygun saç rengi modelleri arasında yer almaktadır.

Saç boyası için önemli kriterleri sıralayacak olursak :

  1. Saçın uzunluk derecesi
  2. Saç tipleri
  3. Boya öncesi saç kesimi
  4. Boya öncesi saç yıkaması
  5. En son ne zaman saç boyatıldı
  6. Boya sonra saç kremi kullanımı 

Gibi kriterler de etkili olmaktadır.

Bir cevap yazın