Kategoriler
Bilgisayar ve İnternet

Ultimate Member benzeri Ultra Community ile tanışın

Uzun bir süre wordpress bloğuma kullanıcı profillerini özelleştirebileceğim bir eklenti aradım. WordPress eklentiler sayfasında arama yaparken “user profile” ya da sadece “profile” diye arama yapın. Önünüze bir kaç tane plugin çıkacak. İnanın bana bir çoğunu denedim en sonunda ultimate member eklentisinde karar kıldım. Çoğu işe yaramazdı.

Neden Ultimate Member?

Ultimate member eklentisi kendi login ve register sayfalarına sahipti ve ücretli olarak da satın alabileceğiniz bir sürü ‎extensions var (takipleşme, arkadaşlık, gruplar). Kullanıcılar sayfalarına kapak fotoğrafı da yükleyebiliyordu.

Benim en çok istediğim şeylerden birisi de bloğumun üyelerinin diğer yazıların altına yapmış oldukları yorumların kendi profil sayfalarında görünmesiydi. İşte Ultimate Member bana bunu sağlıyordu. Siz daha detaylı incelemek isterseniz.

Ultimate Member ile wordpress sitenizin yazar profillerini daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Kullanıcı sayısı fazla olduğu için sürekli güncelleme de alan bir eklenti. Bu eklentiyi yüklediniz bir kaç gün sonra wordpress güncellendi ve uyum sorunları oluştu gibi bir derdiniz olmaz diye düşünebilirsiniz. (Bir eklentiyi kurmadan önce dikkat edilmesi gereken kuralllardan kullanıcı sayısı ve güncellenme sıklığı.)

Yeni arayışlara aralanan kapı

Benim sitemde bir sorun oluştu, yaklaşık iki ay önce. Login sayfası yani giriş sayfası düzgün çalışmamaya başladı. Giriş yapmaya çalışan kullanıcılar sürekli hata mesajı ile karşılaşıyorlardı. Bir süre bekledim güncelleme ile düzelmesini fakat ardı ardına gelen güncellemeler olmasına rağmen benim bu sorunum çözülmedi.

Yolun sonu

Böylece Ultimate Member ile yolun sonuna geldik. Eklentiyi siteden kaldırmaya karar verdim. Kaldırmadan önce diğer yani daha önce incelemiş olduğum eklentileri tekrardan gözden geçirirken belki aralarında gelişme kaydeden biri vardır diye, yeni bir şeyle karşılaştım.

Bir başka başlangıç: Ultra Community

Hemen hemen Ultimate Member ile benzer özellikler sahip bir eklenti. Evet, Ultra Community. Benim istediğim gibi profil sayfasında yorumları toplu olarak da gösteriyor. Dün gece yarısı kurulumu gerçekleştirdim ve gereken ayarları yaptım. Eklenti şuan sitede aktif.

İncelemek isteyebilirsiniz:

Ultra Community kullanıcı profili

Resimde harika görünüyor bir de kendiniz deneyin. Tabii bazı sorunlar yok değil. Mesela gruplar sayfasının titlesinde grup ismi yazmıyor. Kendilerine bunu bildirdim.

Yazar Ömer Moğultay

Kim ki bize anlatır kendini? Hatırlatmıyorsa bir kişi kendini unuttu diye kınamamalı hiçbir kimseyi.

“Ultimate Member benzeri Ultra Community ile tanışın” için bir yanıt

Arkadaşlar “ultra community” eklentisi uzun zamandır güncellenmiyor ve bazı sıkıntıları var. Eklenti için ödeme yapan bir kişi, otomatik ödemenin her yıl tekrarlandığını ama iptal etmek için bir yol olmadığını yazmış. Maalesef iletişim kanallarından da kendilerine ulaşmak mümkün olmadı bugüne kadar.

Bir cevap yazın