Kategoriler
Bilgisayar ve İnternet

Ultra Community için “User Followers” eklentisi

Ultra Community için satın aldığım iki eklenti hakkındaki düşüncelerim. “User Followers” ve “User Notifications”

Bir süre önce yazdığım yazımda “Ultimate Member yerine Ultra Community” kullanmaya başladığımı aktarmıştım. Şuan bu WordPress eklentisini Türkçeleştirmeye çalışıyorum. Evet uzun zaman olmasına rağmen henüz bitiremedim.

Ultra Community için VsBack-i’ye iki eklenti satın aldım. Tanesi $14.99’du. Yani $30 bir maliyeti oldu. Benim için biraz pahalıya geldi. Bunlar “User Followers” ve “User Notifications” eklentileriydi. Ülkemizde bu tür işlerle uğraşan kişilerin olmaması üstelik insanların ortalıkta iş yok diye dolaşması ne garip. Her neyse bugün sizlerle aldığım bu iki eklenti ile ilgili fikirlerimi paylaşacağım.

Öncelikle her iki eklenti de yaklaşık olarak aynı işi yapıyor. “User Followers” arkadaşlarınızı takip etmenizi ve profilinizde takip ettiğiniz kişilerin gönderilerinin gözükmesini sağlarken, “User Notifications” ise bu gönderilerin bildirim olarak gelmesini sağlıyor. Bu açıdan baktığımız zaman “User Notifications” eklentisi bana gereksiz bir masraf olarak gözüktü. (Fazla geliri olmayan biri olarak her kuruşun hesabını yaptığım doğrudur.) Eğer siz de bu eklentileri satın alacak olursanız, yazıyı hazırladığım tarih için konuşuyorum sadece “User Followers” eklentisini satın almanız sizin için yeterli olacaktır.

Gelelim ikinci hayal kırıklığına. Ben takip eklentisinin takip ettiğim kişilerin gönderilerinin sitenin ana sayfasında gözükmesini isterken onlar profil sayfasında gözüküyorlar.

Üçüncü hayal kırıklığı ise takip ettiğiniz kişilerin gönderilerini beğenemiyorsunuz. Twitter’da beğenebildiğiniz gibi olsaydı ki zaten istediğim oydu daha iyi olurdu. Demo sitesinde bir beğenme durumu söz konusu ama sanırım bunu başka bir eklenti ile sağlamışlar.

Tüm bunların dışında duruma göz attığımızda “User Followers” eklentisi üzerine düşen görevi yerine getiriyor. Takip ettiğiniz kişilerin gönderileri profilinize düşüyor. Profillere takip et butonu ekleniyor. Evet buton sadece profillerde olmayıp gönderilerin yanlarında da çıksaydı daha iyi olurdu fakat dediğim gibi site kullanıcısının yazarı takip etmesi için profiline gitmesi gerekiyor. Bir de widget var. Sizi son takip eden kişiler bu widget ile profilinizde gözüküyor.

Başka bir yazıda görüşmek dileğiyle şimdilik bu kadar, hoşçakalın!

Yazar Ömer Moğultay

Kim ki bize anlatır kendini? Hatırlatmıyorsa bir kişi kendini unuttu diye kınamamalı hiçbir kimseyi.

Bir cevap yazın