Kategoriler
Bilgisayar ve İnternet

WordPress bloğunu e-ticaret sitesine dönüştürün

E-ticaret, Amazon.com’un borsada kazandığı değer artışıyla son günlerin popüler konusu haline geldi. Siz de internette ürün satarak kolay bir şekilde para kazanmak ister misiniz? Nasıl mı?

Sadece e-ticaret düşünüyorum, yüzlerce ürün satacağım diyorsanız size Opencart veya Magento öneririm. Ama zaten bir WordPress bloğunuz var, yani blog yazarısınız onun yanında sadece bir kaç ürün satacaksanız bunun kolay bir yolu var. WooCommerce!

WooCommerce, WooThemes tarafından yapılan ve Automattic tarafından geliştirilen yine WordPress sitenize e-ticaret sitesi özelliği kazandıran bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde yazarı olduğunuz siteyi aynı zamanda ürün satış amacıyla da kullanabilirsiniz.

Bir çok WordPress eklentisinin aksine Türkçe dil seçeneği de mevcut. Belirtmekte fayda var, daha sonra WooCommerce uyumlu tema satın almanız gerekebilir. Çünkü iyi denebilecek göze hoş görünen temaların bir çoğu ücretli.

WooCommerce admin sayfasından bir görüntü

Eğer WordPress üzerine yeterince tecrübeniz varsa bu giriş seviyesi e-ticaret sistemi eklentisini de kullanmakta hiç zorlanmazsınız. Hiç para harcamadan ortaya güzel projeler çıkarabilirsiniz zira rakiplerine göre ücretsiz eklenti desteği çok geniştir. Elbette iddialı bir e-ticaret sitesi istiyorsanız yine de belli başlı temalar ve eklentiler için ücret ödemeniz gerekecektir. Böylece gerekli optimizasyonları da yaparak gayet profesyonel bir e-ticaret sitesi sahibi olursunuz.

Yazar Ömer Moğultay

Kim ki bize anlatır kendini? Hatırlatmıyorsa bir kişi kendini unuttu diye kınamamalı hiçbir kimseyi.

Bir cevap yazın