Kategoriler
Bilgisayar ve İnternet
🔥 2 görüntülenme

WordPress ile Blogspot’u karşılaştırmak

WordPress mi Blogspot mu işte birçok blog yazarının kafasını kurcalayan soru. Cevap ise WordPress arkadaşlar wordpress.

Neden diye sorulabilir. Her yönüyle daha iyi diyebilirim. Her yönüyle, hız bir tek hız hariç eğer özel bir yapılandırma, eklentiler ve tema ayarları ki bunlar kendi sunucunuzda barındıralan bir wordpress için geçerli olacak şeyler. O zaman hız açısından da blogspotta barındırılan bir blog kadar hızlı bir siteniz olabilir. Sırası gelmişken blogunuz blogger bile olsa eğer temanız haddinden fazla doluysa kullanıcıyı hız açısından da sizi memnun etmeyecektir. Özellikle trafiği mobil üzerinden sağlayan blog sahipleri için durum böyle.

WordPress kullanıcıya birçok kolaylık sunuyor SEO açısından etkisi olan yazı içerisinde önceki yazılarınıza link verme daha kolay mesela. Link vereceğiniz zaman bulunduğunuz sayfadan ayrılmanıza bile gerek yok, bir arama kutusu yardımıyla istediğiniz konuyu buluyor ve tıklıyorsunuz olup bitiyor. Kategori desen blogger da zaten yok. Blogger da benzer yazılar için javascript kodlar kullanılıyor siteyi aşırı derecede kasıyor. WordPressin benzer yazıları kendi eklentisini kullanıdığınız zaman ki şuan adını hatırlıyamadım şu roketli adam var wordpress.com ile sekronize çalışan işte o daha isabetli sonuçlar veriyor. Benzer yazılar gerçekten de benzer oluyor yani. WordPress iyi iş çıkardı.

Bir kaç tıklamayla eklenti kurma bunlardan biri.

Resimleri boyutlandırmak ve yazı içerisine gömmekte daha basit. Daha ne anlatayım. Şimdilik bu kadar. Defalarca wordpress ve blogger arasında geçiş yapmış biri olarak son olarak yeniden söylüyorum wordpress. Tabii büyük düşünüyorsanız :).

Ömer Moğultay

Yazar Ömer Moğultay

Kim ki bize anlatır kendini? Hatırlatmıyorsa bir kişi kendini unuttu diye kınamamalı hiçbir kimseyi.