Kategoriler
Nedir
🔥 0 görüntülenme

Yetenek Sizsiniz Türkiye

Yetenek Sizsiniz Türkiye , 10 Ekim 2009’da  Show TV ‘de yayınlanmaya başlayan  Acun Medya  tarafından yapılan yetenek yarışması. 2012’de Acun Medya olarak Show TV ile yollarını ayırma kararı alan Acun Ilıcalı, diğer iki yapımıyla birlikte Yetenek Sizsiniz Türkiye’nin de Star TV’ye geçtiğini duyurdu.

Yarışmacılar yeteneklerini sergileyerek büyük para ödülü olan 250.000 TL’yi kazanmaya çalışırlar. Yeteneklerde sınırlama yoktur. Herhangi bir yeteneği olduğunu düşünen kişi ya da kişiler yarışmaya katılabilir. Final’de yarışma birincisi  SMS  sistemi ile belirlenir.  6 hafta süren yarı finallerin her birinde 12 yarışmacı yarışacak ve kazanacak yarışmacıları seyirci SMS’leri belirleyecek. Her yarı final bölümünden 2 yarışmacı olmak üzere toplamda finale 12 yarışmacı yükselecek.

İlk sezon 10 Ekim 2009’da Show TV’de yayınlanmaya başlamıştır. Yarışmanın ilk 2 bölümünde jüriler  Acun Ilıcalı ,  Ali Taran  ve  Oylum Talu ‘ydu. 2. bölümden sonra  Oylum Talu ‘nun yerine  Hülya Avşar  gelmiştir. Birinci sezonun şampiyonu  Bilal-Uğur  olmuştur.

Ömer Moğultay

Yazar Ömer Moğultay

Kim ki bize anlatır kendini? Hatırlatmıyorsa bir kişi kendini unuttu diye kınamamalı hiçbir kimseyi.