Ailupu ALP-12; dokunmatik, tek göz, elektrikli indüksiyon ocak

Ailupu ALP-12; dokunmatik, tek göz, elektrikli indüksiyon ocak
Ailipu Alp-12 Lazer Elektirikli Ocak

Trendyol üzerinden satın aldığım indüksiyonlu ocak sonunda elime ulaştı. Musullu Elektronik satıcısından yaklaşık 694 TL ve ücretsiz kargo seçeneği ile aldığım elektrikli ocağı birkaç gündür kullanıyorum. (Bu yazıyı hazırladığım 25.06.2023 tarihinde aynı satıcı aynı ürünü 724 TL ile satıyordu.)

Öncelikle MNG kargo ile gönderilmiş. Siparişin kargoya verilişinin ikinci gününde getirdiler. Satıcının yakın konumda olması bunda etkili oldu diye düşünüyorum. Ayrıca, indüksiyonlu ocağı satın almış olduğum satıcı siparişin ikinci gününde kargoya verdi. Trendyol üzerinde aynı ürünü satan başkaları da var. Bazıları daha geç kargo tarihi verebiliyorlar. Sipariş verirken dikkat etmekte fayda var.

Daha önce kullandığımız Kumtel elektrikli ocak arıza yapınca yeni bir şey denemenin vaktinin geldiğine karar verdik. Çünkü bu ocak türünden 5 veya 6 kez sipariş verdik. Hepsi Kumtel marka değildi elbette fakat dayanma süreleri ortalama 1 yıl. Umarım yeni indüksiyonlu ocağımız daha uzun süre dayanır da verdiğimiz paraya değer. Çünkü klasik elektrikli ocaklara göre 300 TL kadar daha pahalı bir ürün.

Dikkat etmeniz gereken konu ise evdeki tencereler ve tavalar indüksiyonlu ocak uyumlu olmalı. Her tencereyi bu ocakta kullanamıyorsunuz. Ben yumurta tavasını yenilemek zorunda kaldım. Zira kendisi alüminyumdu.

İndüksiyonlu ocakların kendisi ısınmıyor. Direk olarak tencerenin tabanı ısınıyor. Bu sebeple ocak yüzeyinin tencere ile temas eden kısmında az bir ısınma oluyor. Ailipu Alp-12 indüksiyonlu ocakta tencereyi ocağın üzerinden kaldırdığınız zaman çalışmayı durduruyor. Dokunmatik özelliğe sahip tuşları olan ocak, basit kullanım sağlıyor. Artı ve eksi tuşları ile ısıyı ayarlayabiliyorsunuz. Saat resmine sahip tuşa tıkladıktan sonra yine artı ve eksi tuşları yardımı ile süre ayarlaması yapabilliyorsunuz.

Ocağın kendisi ısınma gerekliliği duymadan direk tencere veya tava tabanını etkilediği için klasik elektrikli ocaklara göre çok hızlı olduğunu söyleyebilirim. Küçük ekranında o anda kaç watt enerji harcadığını görebilirsiniz. Sağ taraftaki bölgede her watt kademesinin kaç dereceye geldiğini gösteriyor. Sağ alt bölgede on/off yazan tuş ile açma, kapama yapabilirsiniz. Ocağı açtığınız zaman hemen çalışmaya başlamıyor. Ekranında sadece "ON" yani açık yazısı oluyor. Kullandıktan sonra kapatmayı unutmayın. Ocakta yer alan bir fan var ve epey bir ses çıkarıyor. Bu fan siz ocağı düğmesi ile kapattığınıza zaman bir süre daha çalışıyor.

İndüksiyonlu ocağın (ya da bazı yerlerde lazer ocakta diyorlar) büyüklüğünü tam olarak anlamanız için elimi üzerine koyarak bir fotoğraf çektim. Üstteki fotoğraflar arasında görebilirsiniz.

Sanırım benim aldığım ürün daha önce başkasına gönderilmiş ve o da nedenini tam olarak anlamadığım bir sebepten geri iade etmiş. Çünkü ürünü ilk açtığım zaman üzerinde bulunan jelatinin bir kısmı sökülmüştü.

Teknik özellikler: Ailupu ALP-12 Dokunmatik Tek Göz Elektrikli İndüksiyon Ocak

 • INDÜKSIYON OCAK 100 V-280 V 50/60Hz ekran 2200 W
 • Sürgülü dokunmatik kontrol
 • LED ekran
 • Plaka boyutu: 281*361mm
 • 100% bakır bobin 18*26 (Gerçek Watt 1800)
 • Ürün boyutu: 281*361*66mm
 • 8 Akıllı pişirme fonksiyonları: Fry, BARBEKÜ, Süt, Sıcak Pot, Çorba, Lapası, düşük yangın, Su
 • Auto kapanma olmadan 1 dakika ile gemi
 • Isıtma koruma sistemi
 • Zamanlayıcı ve 24 saat ön ayar fonksiyonu
 • 8 seviye sıcaklık ayarı 80-270 santigrat
 • 1.5 M kablo uzunluğu

Teknik özellikleri satın almış olduğum siteden aldım. Hatalar olabilir.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay