Genel , Sözler , Sinema ve Dizi

Amerikan Sapığı replikleri

Amerikan Sapığı (İngilizce özgün adı: American Psycho) 2000 yılında, Chris Hanley ve Christian Halsey Solomon tarafından kaleme alınmış, Mary Harron tarafından yönetilmiş bir suç- korku-gerilim filmidir.

Amerikan Sapığı filminin başrol karakteri (Patrick Bateman), Christian Bale tarafından canlandırılmıştır.

Filmden alıntılanan aşağıdaki 3 söz Patrick Bateman’a aittir.

Amerikan Sapığı replikleri

  • Acım sürekli ve keskin. Hiç kimse için daha iyi bir dünya dilemiyorum. Hatta acımı başkalarına yüklemek istiyorum. Kimse kaçamasın istiyorum. Tüm bunları itiraf ettikten sonra bile kötülükten arınamıyorum. Cezalandırılmaya devam ediyorum. Kendimle ilgili daha derin bir bilgi edinemiyorum. Anlattıklarımdan elde edilecek yeni bir anlam yok. Bu itirafın anlamı yok.
  • İyi karakterli bir kız; taş gibi bir vücuda sahip, mırın kırın etmeden bütün cinsel ihtiyaçlarını karşılayan ve genellikle de salak çenesini kapatan bir kızdır.
  • Bütün insan özelliklerine sahibim. Et, kan, ten, saç. Ancak belirlenmiş tek bir duyguya sahip değilim. Hırs ve iğrenme dışında. İçimde korkunç bir şeyler oluyor ama nedenini bilmiyorum. Geceleri ortaya çıkan kana susamışlığım gündüzlere taştı. Delirmenin eşiğine geldim. Sanırım beni aklı başında gösteren maskem düşmek üzere.

No Comments

Bir cevap yazın

HomeCategoriesAccount
Search