Antidepresan kullanmayı aniden bırakmak

Antidepresan kullanmayı aniden bırakmak
Photo by Hush Naidoo Jade Photography / Unsplash

Ben üç aydır antidepresan olarak Citoles 10 mg kullanıyordum. Bu yazıda Citoles’i aniden bıraktığımda karşılaştığım durumları yazacağım.

İlk olarak Citoles’i kendi isteğimle bıraktığımı söyleyemem. İlaç bitti ve henüz yenisini almadım. Fakat ister ilaç bitmiş olsun isterse kendiniz bırakmış olun karşılaştığınız durum aynı öyle değil mi? Yoksunluk durumunda vücut bir takım tepkiler veriyor.

Citoles’i bıraktığımda neler oldu?

Düzenli olarak günde bir kez alıyorum ilacımı. Tok karnına ve akşam yemeğinden sonra. İlaç biteli iki, üç gün oluyor. Yoksunluk belirtilerini ilk kez bugün yaşadım. Öncesinde herhangi bir sorun yoktu. İlk olarak yerli yersiz ortam sıcaklığı artıyor ve terliyordum. Şuan bunun ortam sıcaklığıyla ilgisinin olmadığını daha iyi anlıyorum. Sonrasında ise baş dönmesi başladı. Baş dönmesi iğrenç birşey. Tabii buna eşlik eden mide bulantısı da var. Onun dışında olumsuz düşünceler tekrardan zihnime doldu. Kararsızlık arttı.

Şimdilik bu kadar. Eğer başka bir durumla karşılaşırsam yazmaya çalışacağım. Sizde yorum kısmını kullanarak konuya katkıda bulunabilirsiniz. Herkese bol sağlıklı günler…

Read more

Startup Burada'ya gönderdiğim iş fikrim

Startup Burada'ya gönderdiğim iş fikrim

Geçen gün üzerinde uzun süre düşündüğüm hatta hayata geçirmek için kendi çapımda epey masraf yaptığım ama ekonomik sebeplerden dolayı yarıda bırakmak zorunda kaldığım iş fikrimi danışmak amacı ile Startup Burada'nın e-posta adresine (info@startupburada.com) gönderdim. Henüz dönüş yapmadılar. Yapacaklarını da düşünmüyorum açıkçası. Üzerinde uzunca düşündüğüm şey aslında basit mantık

By Ömer Moğultay