Aripa (Aripiprazol) kullananların yorumları

Aripa (Aripiprazol) kullananların yorumları
Photo by Hush Naidoo Jade Photography / Unsplash

ARİPA 10 mg Tablet, etkin maddesi Aripiprazol olan antipsikotik ilaç.

Uzun süredir bu ilacı kullanıyorum. Tablet şeklinde ve kutuda 28 adet var. Ağızdan alınıyor. Düzenli kullandığım ilaçlardan olduğu için doktorum ilaç raporu yazıyor. Böylece ilacın ücreti devlet tarafından karşılanıyor. Zaten bu şekilde olmasa işsiz olduğum için ilaçların ücretini karşılayamazdım. Tedavi kısmına gelecek olursak bende Psikoz var. Bu sebeple kullanıyorum. Daha önce bir kaç ilaç daha kullandım fakat hafızam zayıfladığı için isimlerini tam olarak hatırlayamıyorum.

Bu ilaçlar hakkındaki genel fikrim şudur: hastalığın belirtilerini ortadan kaldırıyor ve ilerlemesini yavaşlatıyor. Yani ilaçları kullanıyorum diye eski hayat standardınızı yakalayacağınızı sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Tabii başkalarında daha fazla etkili olabilirler. Ben kendi durumumu belirtmek istedim.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay