BEP-20 vs SPL token: Hangisini tercih etmeliyim?

BEP-20 vs SPL token: Hangisini tercih etmeliyim?
Photo by Kanchanara / Unsplash

Solana ağında çıkarılan SPL tokenler son günlerde daha fazla konuşulur hale geldi. Ağın bilinirliliği arttıkça bu token standardının yaygınlaşacağını düşünüyorum.

İlk çıkardığım token BEP-20 olmasına rağmen üzerinden fazla bir süre geçmeden Solana ağına geçiş yaptım. Çünkü bu ağdaki işlem hızı inanılmaz ve işlem ücretleri de BSC'ye oranla çok düşük. Online olarak DEXLAB üzerinden SPL token çıkaracak olursanız. BEP-20 tokenine göre daha az uzmanlık ve çaba gerektiriyor.

Tüm bunlara şunu eklemekte fayda var. Eğer Raydium borsasında SPL tokeninizi listeleyecekseniz, listeleme masrafı ilk başta biraz fazla olabiliyor PancakeSwap ile karşılaştırıldığında. PancakeSwap üzerinde BEP-20 tokeni listelemek daha az masraflı.

Sonuç olarak tercihi yapacak olan sizsiniz. Sorularınız olursa çekinmeyin.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay