Binance maceram. Koinlerden ne kazandım? Ne kaybettim?

8 nisanda Binance hesabımı açtım ve bugün 18 Nisan. 10 günde ne oldu?

Binance maceram. Koinlerden ne kazandım? Ne kaybettim?
Photo by Ben Sweet / Unsplash

Binance hesabı açmak oldukça kolay fakat daha sonra onaylı hesaba sahip olmak için bir dizi işlem yapmanız gerekiyor. Ben bu yazımda bunlara değinmeyeceğim. Asıl anlatmak istediğim işin para durumu.

Bugün, yani 18 nisan tarihinde Bitcoin’in değer kaybedişiyle diğer altcoinler de değer kaybetti. Birçok bilinen coin bile %20’lere varan düşüş yaşadı. Ben bugün çok az işlem yapabildim. Kazancım çok az ama asıl önemli olan kısmı zararımı kapatmış olmam. Binance hesabımı açıp henüz acemi olduğum zaman (şuanda da acemiyim) yatırdığım paranın %25’ini kaybetmiştim. İşte bugün o zarar kapandı.

İlk gün işlem yaptığım coin $WİN’di daha sonra $DOGE ile işlem yaptım. Zararımda $WİN’den kaynaklanıyor. İlk zaman kâr elde etmeme rağmen gece uyurken bu zarara dönüştü. Ben bekleme gereği duymadım ve $WİN daha da düşer endişesi ile sattım. Ama o geri yükseldi.

Binance’ye yatırdığım ilk miktar 1000 TL idi. Daha sonra bunu 2000 yaptım. Çünkü yaptığım işlemlerde elde etttiğim kâr işin başında durmamı gerektirecek kadar değildi. Miktar az kalıyordu. Bazı zenginler 2000 TL’yi bile az bulabilir bu da olayın başka bir boyutu tabii.

Ben bir coin alıp bekleyenlerden değilim. Alım satım yapıyorum. Normal hayatta çok sabırlı biri olmama rağmen konu borsa olunca aynı şeyi söyleyemem.

Şuan ne durumda mıyım? İşlem yapmaya korkuyorum. Çünkü ilk günkü duruma geri döndüm ve tekrardan zarar yapmak istemiyorum.

Bugün işlem yaptığım koin ise $NANO idi. Bütün koinler düşerken %50 ye kadar değer kazanan $NANO bize çok az bir kâr bıraktı. Aslında daha fazla kazanabilirdim ama dediğim gibi artık işlem yapmaktan korkuyorum. Bizim gibi fakirler ancak böyle olur. Böyle olunca da fakir kalmaya devam ederler.

Binance ile olan başka bir durum ise Papara ile yollarını ayıracak olmaları. Haberlerde görmüşsünüzdür. Artık koin ile mal ve hizmetlere ödeme yapmak TCMB tarafından yasaklandı. Tek yasak bu da değil, aynı zamanda Papara gibi ödeme kuruluşları Binance gibi koin alım satımı yapılan platformlara fon transferinde aracı olarak kullanılamayacak. Bunun nedeni ise kaybolan cüzdanlar ve tüketicilerin koinlerdeki aşırı fiyat hareketi nedeniyle zarar etmesi gösteriliyor. Biz ise yakında gelecek olan verginin ön hazırlık aşaması olarak bakıyoruz tüm bu yapılanlara.

VsBack-i koin haber bülteninden bugünlük bu kadar. Herkese bol kazançlı günler dileriz!

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay