Bilgisayar ve İnternet , Genel , Hobiler

Bloğumda BuddyPress + Youzify kullanmaya başladım

WordPress bloğumda son olarak kurduğum iki eklenti var. BuddyPress ve Youzify. Blog ise bu site oluyor bu arada “VsBack-i“.

Ben BuddyPress’i çok uzun zaman önce defalarca denedim ama hiç memnun kalmamıştım. Halbuki o zamanda bugün ki özelliklere sahipti. Arkadaşlık bağlantıları kurabiliyorsunuz. Ben ise daha çok takipçi üzerine kurulu bir site istiyordum. Meğerse BuddyPress’in takipçi eklentisi de varmış. Aslında bu eklenti uzun zamandır var fakat hata veriyor ve geliştiricisi tarafından güncelleme yapılmıyordu. Youzify geliştiricisi bana eklentiyi başka bir kaynaktan yüklememi orada güncel sürümü bulunduğunu söyledi. Böylece sorun çözülmüş oldu.

Ultra Community

Ultra Community daha önce sizlere bahsettiğim blog üzerinde kullanıcıların birbirini takip edebilmesini sağlayan bir WordPress eklentisiydi. Ben bu iki eklentiyi yani BuddyPress ve Youzify’i kurunca doğal olarak onu şimdilik pasif duruma aldım.

Üzücü olan tarafı ise Ultra Community eklentisinin birkaç ücretli özelliği için para ödemiş olmam. Halbuki onlar şuan ki BuddyPress üzerinde ücretsiz olarak bulunuyor. Hatta daha fazlası var.

BuddyPress’in iki sorunu

BuddyPress’i kullanmaya başlayınca iki sorun farkettim.

Bir eklenti ne kadar geliştirilmiş olursa olsun. Eğer geliştiricisi siz değilseniz, doğal olarak eklenti de tam olarak istediğiniz gibi olmuyor.Ömer Moğultay

Bu sorunlardan birincisi Grup başlıklarının (title) önünde “Ana Sayfa” (Home Page) yazısının çıkması. Bunun SEO açısından zararlı olduğunu düşünüyorum. Forumlar da bu soruna çözüm aradım ama henüz tam olarak istediğimi bulabilmiş değilim.

İkinci sorun ise, bir kişi yazdığınız blog yazısına yorum yaptığı zaman size bildirim gelmiyor. Bu sorun ilkinden daha önemli çünkü kullanıcının yapılan yorumlardan haberdar olması gerekiyor ki yorum yapan kişiye cevap verebilsin. Böylece site içerisindeki etkileşim artsın.

Daha sonra BuddyPress ve Youzify ile daha kapsamlı bir yazı hazırlamayı düşünüyorum. Onun dışında VsBack-i üzerinde bir grup (Youzify – BuddyPress Community) oluşturdum. İsteyen kişiler bu gruba katılarak düşüncelerini paylaşabilir.


Güncelleme:

Artık Ghost blog altyapısına geçtim.

No Comments

Bir cevap yazın

HomeCategoriesAccount
Search