Borsa Kaplanı: şimdi o bir fenomen

Borsa Kaplanı: şimdi o bir fenomen
Kaplan

Borsa kaplanı, Türkiye'de Twitter, Instagram ve TikTok gibi sosyal medya platformlarında aktif olan bir borsacı. Gerçek adı ve kimliği bilinmeyen borsa kaplanı, sert söylemleri ve ilginç tavsiyeleriyle kısa sürede büyük bir takipçi kitlesine ulaştı.

Borsa kaplanı, borsada kısa vadeli işlemler yapan bir day trader. Bu nedenle, yüksek riskli ve spekülatif bir yatırım stratejisi izliyor. Borsa kaplanı, takipçilerine sık sık "kazanmak için kaybetmeye hazır olmalısınız" gibi mesajlar veriyor.

Sadece bunlarla sınırlı değil elbette ilgi görmesinin nedeni. Kadınlarla ilgili tavsiyelerde de bulunuyor. Bu konuda sert bir tutum içinde ve sürekli küfürler ediyor. Bazı takipçileri kadınlara bu kadar yüklenmesinin altında onun sorunlu ilişki içerisinde olduğunu yazıyorlar.

Borsa kaplanı aynı zamanda bir girişimci. Kaplan 🐯 sözlük adında ekşi sözlük tarzında bir sözlüğü var. Son zamanlarda üye sayısı ciddi miktarda artmış durumda. Ben bile üye oldum deneme amaçlı. Bir de coin çıkarma projesi olduğunu söylemeliyim. Türkiye'de zor işler ama imkansız değil.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay