BuddyPress

BuddyPress
BuddyPress website

WordPress blogunuzu sosyal ağa dönüştürmenizi sağlayan eklenti.

BuddyPress, WordPress tabanlı bir açık kaynaklı bir eklentidir ve sosyal ağ oluşturma özellikleri sunar. Bu eklenti, WordPress kullanıcılarının web siteleri üzerinde bir topluluk oluşturmasına, üyeleri arasında etkileşim sağlamasına ve içerik paylaşmasına olanak tanır.

BuddyPress, kullanıcı profilleri, gruplar, forumlar, özel mesajlaşma ve etkinlik takvimleri gibi birçok özellik sunar. Bu özellikler sayesinde web sitenizdeki üyeler arasında sosyal bir ağ oluşturabilirsiniz.

BuddyPress, WordPress'in diğer eklentileriyle entegre edilebilir ve özelleştirilebilir. Ayrıca, birçok tema ve eklenti ile uyumlu olduğu için, web sitenize kolayca entegre edebilirsiniz.

Kendi tasarımı ile pek bir şeye benzemeyen sırf bu yüzden uzun yıllar kullanmadığım wordpress eklentisidir, buddypress. Eğer güzel olsun harcadığım çabaya değsin derseniz her konuda olduğu gibi bu konuda da pamuk eller cebe diyebiliriz.

Buddypress ile WordPress sitenizin kullanıcıları kendi özel profillerine sahip olurlar. Profil resmi ekleyebilir, kapak fotoğrafı yükleyebilir, arkadaşlık bağlantıları kurabilirler. Eklentiyi takipçi özelliği ile de kullanabilirsiniz fakat bunun için farklı bir eklenti daha kurmanız gerekir.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay