ByteDance

ByteDance

ByteDance, TikTok ve benzeri bir kaç uygulamaya sahip Pekin merkezli bir internet teknoloji şirketidir. 2012 yılında Zhang Yiming tarafından kurulmuştur.

Çinli şirket ayrıca Musical.ly, Toutiao, BuzzVideo, Vigo Video uygulamalarının da sahibidir.

Toutiao (“Manşetler”)

Toutiao yani “Manşetler”, ByteDance’in ana ürünüdür. Çin’de ve dünya çapında kullanılan bir içerik platformudur. Toutiao bir haber öneri motoru olarak başladı ve yavaş yavaş metinler, görüntüler, soru-cevap yazıları, mikrobloglar ve videolar gibi çeşitli biçimlerde içerik sunan bir platforma dönüştü.

ByteDance, Kasım 2018 itibarıyla tüm içerik platformlarında günlük 800 milyondan fazla aktif kullanıcıya (1 milyardan fazla birikmiş kullanıcı) sahipti. Şirket Kasım 2018 itibarıyla 78 milyar dolar değerinde ve dünyanın en değerli unicorn girişimlerinden biri olarak kabul edilir. Şirket, Kohlberg Kravis Roberts, SoftBank Group, Sequoia Capital, General Atlantic ve Hillhouse Capital Group tarafından desteklenmektedir.

Read more

Patojen

Patojen

Patojen, insanlarda, hayvanlarda veya bitkilerde hastalığa neden olan herhangi bir mikroorganizma veya maddedir. Patojenler, vücudun doğal savunma mekanizmalarını aşarak enfeksiyona ve hastalığa yol açabilirler. Bu mikroorganizmalar genellikle bakteriler, virüsler, mantarlar, parazitler ve prionlar olarak sınıflandırılır. Patojen Türleri 1. Bakteriler Bakteriler, tek hücreli prokaryotik mikroorganizmalardır. Çeşitli şekillerde ve boyutlarda olabilirler. Bazı

By Ömer Moğultay
Altına Dayalı Token: Artıları ve Eksileri

Altına Dayalı Token: Artıları ve Eksileri

Kripto para dünyasında yeni bir trend olarak ortaya çıkan altına dayalı tokenlar, fiziksel altının dijital versiyonunu temsil eder. Bu tokenlar, bir varlık olarak altına dayalı olduklarından, yatırımcılara hem kripto para birimlerinin sağladığı avantajları hem de altının geleneksel güvenliğini sunar. Altına dayalı bir tokenın nasıl çalıştığını, potansiyel avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyelim.

By Ömer Moğultay