Cengiz Holding

Cengiz Holding, Türkiye merkezli bir holding şirketidir ve inşaat, enerji, turizm, gayrimenkul, madencilik ve denizcilik sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Şirket, 1980 yılında İstanbul'da Mehmet Cengiz tarafından kurulmuştur ve o zamandan beri Türkiye'de ve yurt dışında birçok büyük projeye imza atmıştır.

İnşaat sektöründe, Cengiz Holding, Türkiye'nin en büyük inşaat şirketlerinden biridir ve Marmaray Projesi, Avrasya Tüneli, İstanbul Havalimanı, İstanbul-İzmir Otoyolu gibi birçok büyük projenin yapımını tamamlamıştır. Şirket, ayrıca Türkmenistan, Rusya, Kazakistan, Umman ve Libya gibi ülkelerde de önemli inşaat projeleri gerçekleştirmiştir.

Enerji sektöründe, Cengiz Holding, Türkiye'de hidroelektrik santralleri, doğalgaz dağıtım şirketleri, petrol ve doğal gaz arama şirketleri, yenilenebilir enerji projeleri ve Türkiye'nin ilk nükleer enerji santralini yapmak için Rusya ile bir anlaşma imzalamıştır.

Turizm sektöründe, Cengiz Holding, Belek'te bulunan Regnum Carya Golf & Spa Resort, Regnum Bosphorus Hotel ve Antalya'da yapımı devam eden Regnum Tower Hotel gibi lüks otelleri işletmektedir. Ayrıca, Mersin'de büyük bir turizm projesi geliştirmekte olan şirket, turizm sektöründe de büyük yatırımlar yapmaya devam etmektedir.

Gayrimenkul sektöründe, Cengiz Holding, İstanbul'da çok sayıda proje geliştirmekte ve gayrimenkul yatırımlarına devam etmektedir. Şirket, ayrıca Kıbrıs'ta birçok gayrimenkul projesi gerçekleştirmiştir.

Cengiz Holding, Türkiye'nin en büyük özel sektör işverenlerinden biridir ve binlerce kişiye istihdam sağlamaktadır. Şirket, sürdürülebilirlik ve çevre koruma konusunda da çalışmalar yapmakta ve bu konuda birçok ödüle layık görülmüştür.

Subscribe to VsBack-i

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
jamie@example.com
Subscribe