Changpeng Zhao (biyografi)

Changpeng Zhao (biyografi)

Bu VsBack-i maddesi bir biyografi taslağıdır. Changpeng Zhao hakkında genel bilgiler içerir.

Tanınma nedeni

Changpeng Zhao, kripto para borsası Binance‘nin kurucusu ve CEO’su.

Kimdir

Changpeng Zhao, Çin kökenli Kanadalı iş insanı. Kendisi daha çok kripto para ekosisteminde CZ kısaltması ile tanınır. Kripto para borsası Binance’nin kurucusu ve CEO’sudur.

10 Eylül 1977 yılında Çin’in Jiangsu eyaletinde doğdu. Ailesiyle Kanada’ya taşındıktan sonra ailesine destek olmak için, McDonalds ve bir benzin istasyonu da dahil olmak üzere çeşitli işlerde çalıştı.

Daha öncede finans alanında çalışmaları olan CZ, Binance’yi 2017 yılının Temmuz ayında kurdu. Binance’nin işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olması sekiz aydan daha kısa sürdü. Bu hedefine Nisan 2018 tarihinde ulaştı.

Read more

Google ML Kit: Mobil Uygulamalar için Makine Öğrenimi

Google ML Kit: Mobil Uygulamalar için Makine Öğrenimi

Günümüzde mobil uygulamaların kullanımı artarken, bu uygulamaların daha akıllı ve kişiselleştirilmiş hale gelmesi de önem kazanmaktadır. Google tarafından geliştirilen ML Kit, mobil uygulama geliştiricilerine güçlü bir makine öğrenimi (ML) çözümü sunar. ML Kit, kullanıcıların uygulamalarında yapay zeka ve makine öğrenimi modellerini kolayca entegre etmelerine olanak tanır, böylece daha zengin ve

By Ömer Moğultay
Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay