Demet Suzan Mutlu (biyografi)

Demet Suzan Mutlu (biyografi)
Demet Suzan Mutlu - Trendyol

Bu VsBack-i maddesi bir biyografi taslağıdır. Demet Suzan Mutlu hakkında genel bilgiler içerir.

Tanınma nedeni

Demet Suzan Mutlu, Türkiye’de bir E-ticaret sitesi olan Trendyol‘un kurucusudur. Bu biyografi hazırlandığı sırada Trendyol'da CEO olarak görev yapmaktaydı.

Kimdir

Demet Mutlu, 22 Ağustos 1981 yılında New York’ta doğdu. Lise öğrenimini İtalya’da tamamlayan Mutlu, New York Üniversitesi Ekonomi bölümünü birincilikle tamamlamıştır. Ardından Harvard’da Master Of Business Administration’dan kabul aldı. Yüksek Lisans Eğitiminin sonuna yaklaşırken kendi girişimini kurmak için buradan ayrılmıştır.

Demet Mutlu | World Economic Forum

Trendyol

Türkiye ziyareti sırasında özellikle e-ticaret alanında boşluk olduğunun farkına varan Demet Mutlu, Trendyol’u kurmak için çalışmalara başladı. Bunun için eğitiminin ikinci yılında Harvard’ı bıraktı. Trendyol’un kurulması 2010 yılında gerçekleşti.

Demet Suzan Mutlu, Trendyol için ilk adımları İstanbul’daki evinde attı ve 300 bin dolar sermaye ile başlayan yolculuk 16 ayın sonunda 150 milyon değere ulaştı.

Alibaba Group'a gerçekleştirilen %86,5'lik hisse satışından sonra Demet Mutlu'nun Trendyol'daki hisse oranının %6,96 olduğu düşünülmekte.

Kişisel yaşam

Trendyol'un kurucusu ve CEO'su Demet Mutlu ile eşi ve iş ortağı olan Evren Üçok evliliklerini sessiz sedasız bitirdi.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay