Dün akşam verdiğim GRAM siparişi bugün kargoya verilmiş. Sitelerinde saat 16'ya kadar kargoya verileceği yazıyordu lakin kendilerine ulaştığım vakit saat 18'de kargoda olacağını söylediler. Zaten kargo bilgilendirme mesajı da bu saatten sonra geldi.

Aldığım ürünü buradan söylemek istemiyorum. Bugün öğle saatlerinde fiyatlarını tekrar incelediğim vakit 200 TL'den daha fazla zarardaydım. Satın aldığım saatte zarar 70 TL'ye düşmüştü. Site üzerinde iki fiyat var. Havale ve kredi kartından tek çekim için ayrı fiyat veriyorlar. Havale tipi ödemeyi seçerseniz biraz daha düşük bir fiyattan ödeme yapıyorsunuz.

Sanırım bankalarda olduğu gibi gündüz ile akşam saatleri arasında altın fiyatlarında fiyat farkı oluyor. Bu yüzden gündüz alırsanız daha uygun fiyatlı alırsınız diye düşünüyorum. Hem bir sorun yaşadığınız zaman anında müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Ben akşam alım yaptığım ve havale işlemini bu saatte yaptığım halde onay süreci mesai saati içerisinde gerçekleşti. Durduk yere zarar ettim.

Eğer havale yöntemi ile ödeme yapmak isterseniz ödemeyi kendi banka hesabınız ile yapmanız gerekiyor. Başkasının banka hesabı ile yapılan ödemeler kabul edilmiyor. Havale sırasında açıklama kısmına Sipariş No'sunu yazmayı unutmayın.

Müşteri hizmetleri akşam saatlerinde çalışmıyor. Whatsapp hattı da var. O da aynı şekilde akşam çalışmıyor. Şuan hatırladığım kadarıyla sabah 9.00 akşam 18.00 arası hizmet veriyor. Ben, Whatsapp üzerinden iletişime geçtim ve fazla beklemeden yanıt aldım.

İstanbul Altın Rafinerisi A.Ş resmi satış sitesi olduğu Gramaltin.com üzerinde belirtilmiş. Siparişlerinizin her aşamasında sms ile bildirim yapıyorlar. Kargonuz paketleme esnasında kamera kaydına alınıyormuş.

Bugün internet üzerinden çelik kasa fiyatlarına baktım. En aşağısı 820 TL'den başlıyor. Evde altın bulunduracaksam küçük de olsa bir çelik kasa gerekli diye düşünüyorum. Sağlam bir şey istiyorsanız çok uçuk rakamlara kaliteli çelik kasalar var. Şuan için onlara gücümün yeteceğini sanmıyorum.