Güneş enerjisi suyu içilir mi?

Güneş enerjisi suyu içilir mi?
Güneş

Özelikle ülkemizin güney kesimlerinde yoğun olarak kullanılan güneş enerjisi sistemleri sağlığımız için aslında çok büyük bir tehlike barındırıyor.

Güneş enerji sistemlerinin bakımı tam olarak yapılmadığında içerisinde insan sağlığına zarar veren tehlikeli bir bakteri oluşumuna neden oluyor. Şuan ismini hatırlayamadığım bakteri güneş enerjisi sistemlerinde bulunan suyun içilmesi ile sağlık açısından çok zararlı sonuçlara neden olabiliyor.

Bizim başımıza böyle bir olay geldi. Görme engelli kız kardeşim yeni taşındığımız evde sürekli olarak enerjiden su içiyordu. Bizim içme dememize rağmen inadına devam etti. Şimdi ise böbreklerinden rahatsız ve haftada üç kez diyalize gitmesi gerekiyor. Zaten görme engelli haliyle hayatı zordu, şu durumda daha da zorlaşmış oldu.

Ben böbreklerindeki sorunun içtiği su ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Öncesinde sağlığı açısından bir problem en azından böbreklerinde bulunmuyordu. Elbette bu işin uzmanı olan doktorlar daha iyi bilir. Şimdi istediği gibi yiyip içememekten şikayetçi. Siz de sağlığınızı düşünüyorsanız böyle problemler başınıza gelmeden önleminizi alın.

Aslında bu tür şeylerin okullarda öğretilmesi gerekir. Ders olarak okutulmalı.

Güneş enerjisi su ısıtma sisteminden gelen suyun yemeklerde de kullanılmaması taraftarıyım.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay