Hanna Reitsch (biyografi)

Hanna Reitsch (29 Mart 1912 – 24 Ağustos 1979), helikopter ve roket uçağı kullanabilen ilk kadın Alman test pilotu.

Hanna Reitsch, Adolf Hitler’e Luftwaffe’nin Japon kamikaze pilotlarınınkine muadil bir intihar birimi kurmasını teklif etti. Dünyanın ilk kadın helikopter ve test pilotu olan Reitsch, motorlu uçaklar ve planörlerle 40’ın üzerinde irtifa rekoru kırmıştır.

Bu ablamız ilk savaş jeti olan Messerschmitt Me 262’yi test etmiştir. Savaşın son günlerinde de sevgilisi Greim ile Sovyetlere esir düşmemek için Almanya’nın kuzeybatısına Arado Ar 96 uçağı ile uçmuştur.

O dönemdeki Alman ordusunda kendisine yer bulabilmiş olan bir avuç kadından biridir kendisi (Sekreterlik gibi altın da altı olan işler hariç), ilginç bir kişilik.

Read more

Startup Burada'ya gönderdiğim iş fikrim

Startup Burada'ya gönderdiğim iş fikrim

Geçen gün üzerinde uzun süre düşündüğüm hatta hayata geçirmek için kendi çapımda epey masraf yaptığım ama ekonomik sebeplerden dolayı yarıda bırakmak zorunda kaldığım iş fikrimi danışmak amacı ile Startup Burada'nın e-posta adresine (info@startupburada.com) gönderdim. Henüz dönüş yapmadılar. Yapacaklarını da düşünmüyorum açıkçası. Üzerinde uzunca düşündüğüm şey aslında basit mantık

By Ömer Moğultay