Adolf Hitler, tarihi kişilikler arasında muhtemelen en ilginç olanlardan biridir. Onun yaşamı pek çok kişi tarafından araştırılmaya devam ediyor. Şimdi bunları bir kenara bırakalım...

Anne ve babasını erken yaşta kaybeden genç Hitler, inşaat işlerinde çalışarak hayatını kazanmaya başladı. Birinci Dünya Savaşı'nda orduya yazıldı ve inanılmaz yükselişi 1945 yılına kadar devam etti.

Ben burada kendi şahsi düşüncelerimi açıklayacağım. Yani Almanya tarafından İkinci Dünya Savaşı neden kaybedildi?

Almanyanın iki dünya savaşını kaybetmesinin tek nedeni Amerika Birleşik Devletleri'nin Almanya'ya karşı olmak üzere savaşa dahil olmasıdır. Amerika savaşa dahil oldu çünkü yeni dünya da tek egemen kuvvetin kendisi olmasını istiyordu. Bugün duruma göz attığımız zaman bu gerçeği daha açık şekilde görmekteyiz. Almanya'nın ardı ardına iki dünya savaşı yaşamış ve ikisinden de yenik ayrılmış bir devlet olduğu düşünüldüğünde bugün geldiği ekonomik güç olarak konumu ortadadır. Eğer 2. Dünya Savaşı'nda ulaştığı maksimum sınırlarda kalsaydı ve Avrupa kıtasındaki insan gücünü de hesaba katarsak muhtelemen bugün Çin, Amerika ile değil Almanya ile ekonomik mücadele içerisinde olurdu. Üstelik bu liderlik yarışı yakın tarihte değil daha uzak bir gelecekte gerçekleşirdi.