İnternetteki İQ testleri ne kadar güvenilir?

İnternetteki İQ testleri ne kadar güvenilir?
Çocuk ve kitap

İnsanların bazıları böyle şeylere pek inanmasa da ben onlardan biri değilim. Toplumdaki kişiler arasında zeka farkı olduğunu düşünüyorum. Benim gibi düşünen pek çok kişi toplumda kendi konumlarını tespit etmek amacıyla zeka testlerinden yararlanıyor.

İQ testi dediğimiz zeka derecesini belirleyen testler hem rahatsızlıkların tespitinde hem de özel yetenekli bireylerin tespitinde rol oynuyor. Bazılarımız daha şanslı olsa bile çoğu kişinin zekasını test etmek için profesyoneller ile çalışma fırsatı olmuyor. İşte o zaman devreye internet üzerinde bulunan İQ testleri giriyor. Peki bu testler ne kadar güvenilir?

Ben geçen gün girdiğim bir İQ testinin sonucunu sizinle paylaşacağım. İşte burada tıklayın...

Bu test sonucuna göre benim "İQ puanım 133" yani üstün zekaya denk geliyorum. Kendi çapımda özel birey sayılırım.

Daha önce de bazı İQ testlerini denedim. İçlerinde en iyisi sonucunu sizinle paylaşmış olduğum https://iq-test-international.org/ adresindeki test.

İQ testine gireceğiniz zaman ve yer de önemli. Dikkat dağıtıcı unsurlardan uzak olmalısınız. Testi bitirdiğiniz zaman sonucu göstermek için ödeme talep ediyor. Ben bu ücreti ödedim.

Uluslararası IQ Kaydı - Ömer Moğultay

Test için sonuç ücretini ödediğiniz taktirde size yukarıdaki görüntüye benzer bir sayfanın linkini veriyor. Ben kendi sayfamın linkini yazının önceki bölümünde paylaştım fakat link değişme ihtimaline karşı resim ekleme gereği duydum açıkçası.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay