Kredi kartı temassız ödeme gözükmüyor?

Kredi kartı temassız ödeme gözükmüyor?
Credi Card

Yeni aldığım kredi kartında temassız özelliği var. Genelde alışverişlerim 250 TL altı olduğu için bu ödemelerimi temassız olarak gerçekleştiriyorum. Fakat başıma ilginç bir olay geldi. Bunu sizinle paylaşayım ki boş yere hayallere kapılmayın.

Kredi kartını yeni aldığım zaman ilk ödememi şifre girerek gerçekleştirdim. Aynı gün bir alışveriş daha yaptım ve bu sefer temassız özelliğini kullandım. Daha sonra internet şube üzerinden işlemlerimi yani yaptığım alışverişleri kontrol ettiğimde şifre girerek gerçekleştirdiğim işlemin göründüğünü fakat diğerinin kayda geçmediğini fark ettim. Yani temassız ödemem ödeme yaptığım halde bakiyeden düşmemiş, işlemlere yansımamıştı. İnternette araştırma yaptığımda aynı durumla karşılaşan kişilerin olduğunu gördüm ve bugün bu blog yazısını hazırlıyorum. Çünkü o zaman görünmeyen temassız ödemem bugün işlemlerde gözükür durumda. Oysa ki ne hayaller kurmuştum.

Temassız ödemem geç mi yansıyor, yansıması bir sonraki alışverişim neticesinde mi gerçekleşti bilemiyorum. Çünkü bu süre içerisinde başka alışveriş yapmadım. Kredi kartı ile yaptığım temassız ödememin, işlemlere yansıması yaklaşık iki gün sürdü.

Subscribe to VsBack-i

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
jamie@example.com
Subscribe