Kuveyt Türk kredi kartı kaybolursa…

Kuveyt Türk kredi kartı kaybolursa…
Photo by Towfiqu barbhuiya / Unsplash

Geçenlerde Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan almış olduğum kredi kartını kaybettim. Yazımızın konusu; bu bankadan aldığımız kredi kartımız kaybolursa nasıl hareket etmeliyiz?

Öncelikle bankaya giderek boşuna zaman kaybetmeyin. Direk müşteri hizmetleri aranmalı ve kayıp, çalıntı menüsü üzerinden ilerlenmeli. Kartınızı ilk defa alırken banka şubesinde basıp teslim ediyorlardı. Fakat kayıp etmeniz durumunda kart merkezinde basıp gönderiyorlar. Bu süre üç gün sürüyormuş.

Üç gün bende dolunca ve telefonuma herhangi bir kargo firmasından mesaj gelmeyince Kuveyt Türk müşteri hizmetlerini tekrardan aradım ve durumu izah ettim. Bana kartın henüz basılmadığını söylediler. Ayrıca kargoya verilince herhangi bir mesajda gelmeyecekmiş.

Hatırlatma: Müşteri hizmetlerini, kartınızı kaybettiğimiz için aradığımız zaman kartımız iptal edilip kullanım dışı bırakılarak başkalarının işlem yapması önlenecek ve siz başka bir görevliye yönlendirilerek şüpheli işlem var mı kontrol edilecektir.

Read more

Startup Burada'ya gönderdiğim iş fikrim

Startup Burada'ya gönderdiğim iş fikrim

Geçen gün üzerinde uzun süre düşündüğüm hatta hayata geçirmek için kendi çapımda epey masraf yaptığım ama ekonomik sebeplerden dolayı yarıda bırakmak zorunda kaldığım iş fikrimi danışmak amacı ile Startup Burada'nın e-posta adresine (info@startupburada.com) gönderdim. Henüz dönüş yapmadılar. Yapacaklarını da düşünmüyorum açıkçası. Üzerinde uzunca düşündüğüm şey aslında basit mantık

By Ömer Moğultay