Kategoriler
İş ve Finans

Kuveyt Türk’den ön ödemeli Kredi kartı

Kuveyt Türk’den ön ödemeli kredi kartı aldım. Aslında teminatlı desek daha doğru olur. Onlardan kredi kartı alıp alamayacağımı sorduğumda bana bunu önerdiler. Sağlam Kart Gold. Aynı kredi kartı özelliklerine sahip. Sadece önden bir miktar para yatırıyorsunuz.

Kimler ön ödemeli kredi kartı alabilir?

Anladığım kadarıyla Kuveyt Türk’ün bana verdiği kredi kartı yani ön ödemeli olan sigortası olmayanların kredi kartı özelliklerinden yararlanmaları için geliştirilmiş. Bu da ön ödemeli kredi kartını isteyen herkesin alabileceği anlamına geliyor. Elbette reşit olmaları kaydı ile.

Kartlar da ön ödeme miktarı ne kadar?

Bana Sağlam Kart Gold verdiler. Bilmiyorum, başka bir kart alabiliyor muydum? Sağlam Kart Gold için 2021 yılında 1100 TL ön ödeme yapmanız gerekiyor, bende olduğu gibi.

Ön ödemeli kredi kartı ile neler yapılabilir?

Bildiğimiz kredi kartları gibi taksit yaptırabiliyorsunuz. Başka bir özelliği de kartınıza bağlı bir sanal kart oluşturabilirsiniz.

Avantajlı mı? Henüz emin değilim. Sigortasız olanlar için yani bir yerde çalışmayanlar için alternatif olabilir. Önden 1100 TL yatırdım. Anında basıp vereceklerdi ama cihazda problem olduğu için ertesi güne kaldı. 1100 TL önden ödeme yapıyorsunuz. Bu bir tür teminat olarak geçiyor. Yani yatırdığınız bu parayı harcamıyorsunuz. Harcadığınız miktarı ise ayın kendi belirlediğiniz günlerinde ödemeniz gerekiyor. Sağlam Kart Gold’un limiti ise 1000 TL. Ayrıca 100 TL nakit avans çekebiliyorsunuz.

Kuveyt Türk’de 3 tane sağlam kart çeşidi var. Anladığım kadarıyla limitleri farklı. Bunlar “Sağlam Kart Klasik“, “Sağlam Kart Gold” ve “Sağlam Kart Platinum“.

Yazar Ömer Moğultay

Kim ki bize anlatır kendini? Hatırlatmıyorsa bir kişi kendini unuttu diye kınamamalı hiçbir kimseyi.

“Kuveyt Türk’den ön ödemeli Kredi kartı” için bir yanıt

Arkadaşlar “Sağlam Kart Gold” kart temassız ödeme özelliğine sahip. Fakat kartı aldığınız zaman ilk işlemi şifre girerek yapmanız gerekiyor diye biliyorum. Ben öyle yaptım, siz yine de sorup öğrenin. Ayrıca temassız yaptığınız ödemeleri mobil uygulamada kontrol ettiğiniz zaman hemen yansımadığını görebilirsiniz. Bu gecikme 2 gün kadar sürebiliyor.

Bir cevap yazın