Kuveyt Türk’den teminatlı Kredi kartı

Kuveyt Türk’den teminatlı Kredi kartı
Photo by Mika Baumeister / Unsplash

Kuveyt Türk’den ön ödemeli kredi kartı aldım. Aslında teminatlı desek daha doğru olur. Onlardan kredi kartı alıp alamayacağımı sorduğumda bana bunu önerdiler. Sağlam Kart Gold. Aynı kredi kartı özelliklerine sahip. Sadece önden bir miktar para yatırıyorsunuz.

Kimler teminatlı kredi kartı alabilir?

Anladığım kadarıyla Kuveyt Türk’ün bana verdiği kredi kartı yani teminatlı olan sigortası olmayanların kredi kartı özelliklerinden yararlanmaları için geliştirilmiş. Bu da teminatlı kredi kartını isteyen herkesin alabileceği anlamına geliyor. Elbette reşit olmaları kaydı ile.

Kartlar da teminat miktarı ne kadar?

Bana Sağlam Kart Gold verdiler. Bilmiyorum, başka bir kart alabiliyor muydum? Sağlam Kart Gold için 2021 yılında 1100 TL teminat yatırmanız gerekiyor, bende olduğu gibi.

Teminatlı kredi kartı ile neler yapılabilir?

Bildiğimiz kredi kartları gibi taksit yaptırabiliyorsunuz. Başka bir özelliği de kartınıza bağlı bir sanal kart oluşturabilirsiniz.

Avantajlı mı? Henüz emin değilim. Sigortasız olanlar için yani bir yerde çalışmayanlar için alternatif olabilir. Önden 1100 TL yatırdım. Anında basıp vereceklerdi ama cihazda problem olduğu için ertesi güne kaldı. 1100 TL miktarında para yatırıyorsunuz. Bu bir tür teminat olarak geçiyor. Yani yatırdığınız bu parayı harcamıyorsunuz. Harcadığınız miktarı ise ayın kendi belirlediğiniz günlerinde ödemeniz gerekiyor. Sağlam Kart Gold’un limiti ise 1000 TL. Ayrıca 100 TL nakit avans çekebiliyorsunuz.

Kuveyt Türk’de 3 tane sağlam kart çeşidi var. Anladığım kadarıyla limitleri farklı. Bunlar “Sağlam Kart Klasik“, “Sağlam Kart Gold” ve “Sağlam Kart Platinum“.


Bazı bilgiler:

  • Daha sonra teminatlı kredi kartınızın limitini teminat miktarını arttırarak yükseltebilirsiniz.
  • Arkadaşlar “Sağlam Kart Gold” kart temassız ödeme özelliğine sahip. Fakat kartı aldığınız zaman ilk işlemi şifre girerek yapmanız gerekiyor diye biliyorum. Ben öyle yaptım, siz yine de sorup öğrenin. Ayrıca temassız yaptığınız ödemeleri mobil uygulamada kontrol ettiğiniz zaman hemen yansımadığını görebilirsiniz. Bu gecikme 2 gün kadar sürebiliyor.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay