Kategoriler
Bilgisayar ve İnternet
🔥 668 views

Magento Türkçe dil paketi kurulumu

Magento
Magento

Magento e-ticaret sitenizi Türkçe olarak kullanmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız sizin için yeterli olacaktır.

1- Türkçe dil paketini yüklemek için;

http://www.magentocommerce.com/magento-connect/turkish-language-package-turkce-dil-paketi-2.html

bu paket beta olduğundan dolayı eklentiyi kurabilmek için admin panelinizden “magento connect” altındaki “settings” bölümünde ”Stable” olarak gördüğünüz yeri ”Beta” olarak seçin ve kaydedin. gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra “extensions” tabında

http://connect20.magentocommerce.com/community/Pusulasoft_Turkish_Language_Package

keyi yapıştırın ve install deyin.

2- Sayfanız Türkçe olmayacak. Az kaldı. Dosya yöneticiniz ile veya ftp yolu ile tr_TR – Magento Türkçe dil dosyası adresindeki türkçe dil dosyasını siteninizin /app/locale dizinine çıkartın. Yani /app/locale/tr_TR dizinine çıkartmış olacaksınız.

3- MagentoConnect Manager dan —setting kısmı beta ayarlı olması gerekiyor.—-

Locale_Mage_community_tr_TR eklentisini Actions sütünunda Reinstall seçerek Commit Changes basınız. Böylelikle Türkçe paketini yeniden kurulum yapmış oldunuz. Şimdi Return to Admin dediğinizde admin panelin ve site ön yüzünün Türkçeleştiğini görürsünüz.

Not: Csv dosyası değişikliklerinde, dosya utf-8 olarak kaydedilmezse türkçe karakterler problem çıkartacak ve çeviriyi okumayacaktır.

Güncellendi. (17.06.2015)

Ömer Moğultay

Yazar Ömer Moğultay

Kim ki bize anlatır kendini? Hatırlatmıyorsa bir kişi kendini unuttu diye kınamamalı hiçbir kimseyi.

“Magento Türkçe dil paketi kurulumu” için 5 yanıt

connect manager kullanın demişsin ama versiyon 2.0.15 de connect manager yok web setup wizard gtirmişler ondada markette türkçe dil paketi yok nasıl olacak yardımcı olursanız sevinirim.