Mersin su sayacı değişim ücreti

Mersin su sayacı değişim ücreti
Photo by Dylan D'ascoli / Unsplash

Geçen ay bizim binada 2 su sayacı değişimi gerçekleşti. Merak edilen konulardan olduğu için sizinle paylaşmak istedim.

Mersin'de oturuyorum. Burada su sayaçları MESKİ tarafından değiştirilir. Meski ile iletişime geçtim ve kendilerine sordum. 2023 yılı için su sayacı değişim ücreti 555 TL olarak belirlenmiş. Biz kiracı olduğumuz için su sayacının parasını ev sahibi ödüyor. İlk faturada yaklaşık 320 TL bir ödeme yaptılar. 5 taksitleri kalmış ve şuan faturaya 40 TL civarında su sayacı değişim ücreti yansıyor. Anladığım kadarıyla değişim ücretinin yarıya yakınını ilk faturada tahsil ediyorlar. Geri kalanı taksitlendirme yapılıyor.

Hiç taksitlendirme yapmadan da ödeme yapabiliyorsunuz. Ama bunun için belediyeye gitmeniz gerekiyor. Ve değişim ücretinin yansıdığı ilk faturayı ödemeden gitmelisiniz.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay