MetaMask

MetaMask
Metamask logo

MetaMask, 2016 yılında piyasaya sunulan Ethereum blok zinciri ile etkileşim kurmak için kullanılan bir kripto para cüzdanıdır. Kullanıcıların, daha sonra merkezi olmayan uygulamalarla etkileşim kurmak için kullanılabilecek bir tarayıcı eklentisi veya mobil uygulama aracılığıyla Ethereum cüzdanlarına erişmelerine olanak tanır.

MetaMask, Ethereum tabanlı araçlara ve altyapıya odaklanan bir blok zinciri yazılım şirketi olan ConsenSys Software Inc. tarafından geliştirilmiştir.

Genel bakış

MetaMask, kullanıcıların hesap anahtarlarını depolamasına ve yönetmesine, işlemleri yayınlamasına, Ethereum tabanlı kripto para birimleri ve jetonları gönderip almasına ve uyumlu bir web tarayıcısı veya mobil uygulamanın yerleşik tarayıcısı aracılığıyla merkezi olmayan uygulamalara güvenli bir şekilde bağlanmasına olanak tanır.

Uygulama, en iyi döviz kurunu bulmak için birkaç merkezi olmayan borsayı (DEX'ler) bir araya getirerek Ethereum jetonu değiştirmek için entegre bir hizmet içerir. MetaMask Swap olarak adlandırılan bu özellik, işlem tutarının %0,875'i oranında hizmet ücreti almaktadır.

Financial Times'a göre, (Nisan 2021 itibarıyla) itibarıyla MetaMask'ın tarayıcı uzantısının aylık yaklaşık 10 milyon aktif kullanıcısı vardı.

Subscribe to VsBack-i

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
jamie@example.com
Subscribe