Michael Fassbender (biyografi)

Michael Fassbender Alman-İrlandalı oyuncu ve yapımcı. Ekrandaki ilk rolü, 2000 yılında yayınlanmış olan Hearts and Bones adlı minidizidir.

Michael Fassbender (biyografi)
Michael Fassbender

Michael Fassbender, İrlandalı oyuncu ve yapımcıdır. 2 Nisan 1977'de Almanya'nın Heidelberg kentinde doğan Fassbender, ailesiyle birlikte 2 yaşındayken İrlanda'ya taşındı.

Fassbender, gençliğinde İrlanda'da tiyatro eğitimi aldı ve ardından Londra'daki Drama Merkezi'nde oyunculuk eğitimine devam etti. 2001 yılında "Band of Brothers" adlı mini diziyle televizyon dünyasına adım atan Fassbender, 2008 yılında "Hunger" adlı filmdeki rolüyle büyük bir çıkış yaptı.

Fassbender, 2011 yılında "X-Men: İlk Karşılaşma" filmindeki Magneto rolüyle de geniş kitlelerce tanındı. Daha sonra, "Prometheus", "12 Yıllık Esaret", "Steve Jobs", "Assassin's Creed", "Alien: Covenant" ve "X-Men: Apocalypse" gibi önemli filmlerde de yer aldı.

2011 yılında "Shame" filmindeki performansıyla Venedik Film Festivali'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görülen Fassbender, 2013 yılında "12 Yıllık Esaret" filmindeki performansıyla da En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Akademi Ödülü'ne aday gösterildi.

Ayrıca, Fassbender 2015 yılında "Macbeth" filminde başrol oynadı ve 2017 yılında "The Snowman" ve "Alien: Covenant" filmlerinde yer aldı. 2019 yılında, "X-Men" serisinin son filmi "Dark Phoenix"de Magneto karakterini canlandırdı.

Fassbender ayrıca, kendi yapımcılık şirketi olan DMC Film'in de ortaklarından biridir ve "Assassin's Creed" gibi projelerde yapımcı olarak görev almıştır.

Oyunculuğu ve yapımcılığıyla başarılı bir kariyeri olan Fassbender, İrlanda, Almanya ve İngiltere vatandaşlığına sahiptir. Kişisel hayatıyla ilgili olarak, 2017 yılından beri aktris Alicia Vikander ile evlidir.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay