Mintable token

Mintable token
Token, coin

Çıkarılan tokenler farklı özelliklere sahip olabiliyorlar. Mintable'de token özelliklerinden biridir.

Peki mintable token tam olarak nedir?

Mintable İngilizce bir terim. Türkçesi ise darphane demek oluyor. Duruma tokenler ya da coinler açısından bakacak olursak ki konumuz da tam olarak bu; mintable token sınırsız arza sahip manasına gelir. Yani şuanda çıkarılmış toplam token sayısına ilave token üretilebilir demektir.

Mintable tokene örnek verecek olursak Tuti Hub (TUTİ) böyle bir tokendir.

dextolls.io üzerinde baktığımız zaman sol tarafta bu tokenin özelliklerini görebilirsiniz.

https://www.dextools.io/app/en/bnb/pair-explorer/0xa0543a9564fea7c5b0d44006aa7238e08b9bb296

Mintable olması aslında bir token için iyi bir özellik sayılmaz. Dolandırıcılık amaçlı kullanılabilir. Bu sebeple mintable özellikli tokenlere daha ihtiyatlı yaklaşmak gerekir.

Bizim tokenimiz neden mintable olarak üretilmiştir. Çünkü token kayıpları olabiliyor. Büyük miktarda token kaybı olursa yahut beklenmedik olaylara karşı TUTİ token mintable özelliğine sahiptir.

Read more

Patojen

Patojen

Patojen, insanlarda, hayvanlarda veya bitkilerde hastalığa neden olan herhangi bir mikroorganizma veya maddedir. Patojenler, vücudun doğal savunma mekanizmalarını aşarak enfeksiyona ve hastalığa yol açabilirler. Bu mikroorganizmalar genellikle bakteriler, virüsler, mantarlar, parazitler ve prionlar olarak sınıflandırılır. Patojen Türleri 1. Bakteriler Bakteriler, tek hücreli prokaryotik mikroorganizmalardır. Çeşitli şekillerde ve boyutlarda olabilirler. Bazı

By Ömer Moğultay
Altına Dayalı Token: Artıları ve Eksileri

Altına Dayalı Token: Artıları ve Eksileri

Kripto para dünyasında yeni bir trend olarak ortaya çıkan altına dayalı tokenlar, fiziksel altının dijital versiyonunu temsil eder. Bu tokenlar, bir varlık olarak altına dayalı olduklarından, yatırımcılara hem kripto para birimlerinin sağladığı avantajları hem de altının geleneksel güvenliğini sunar. Altına dayalı bir tokenın nasıl çalıştığını, potansiyel avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyelim.

By Ömer Moğultay