Orochimaru (Naruto)

Orochimaru (Naruto)
Orochimaru

Bu VsBack-i taslağı Naruto adlı anime ve manga serisinde yer alan kurgusal karakterlerden Orochimaru hakkındadır.

Orochimaru efsanevi üç Sanninden biridir. Anime’de benim en sevdiğim karakterdir. Onun sapkın ve çarpık kişiliğinde insanı kendine çeken garip detaylar var.

Orochimaru

Orochimaru, Sarutobi’nin yani Üçüncü Hokage’nin öğrencilerinden birisidir. Diğer iki öğrenci yani  Tsunade ve Jiraiya’ya göre daha zeki ve yetenekli olmasına karşın, çarpık ve sapkın bir kişiliğe sahiptir.

Yeteneklerinden dolayı Sarutobi, Orochimaru’nun kendi yerini almasını arzu etmişti. Ama kişiliğinden dolayı onun yerine Konoha’nın “Sarı Şimşeği” Dördüncü Hokage olarak seçildi. Sarutobi ne kadar düzelmesini dilediyse de daha sonra da ortaya çıktığı üzere Orochimaru’yu doğru yola sokması mümkün olmadı.

Orochimaru’nun en çok ilgilendiği alanlar yasak olarak adledilen tekniklere yönelik alanlardı (çalışması sırasında ölüme sebebiyet verebilecek teknikler).

Orochimaru yasak tekniklerle ilgili çalışmaları sonucunda ölümsüzlük olarak da nitelendirebilecek bir teknik geliştirdi. Bu teknik sayesinde akıl ve ruhsal gücünü başka bir bedene aktarıp, o bedeni kendi yeni bedeni olarak kullanabilme yeteneğine sahip oldu. Orochimaru’nun diğer yetenekli olduğu alansa yılanlara yönelik teknikler, örneğin; değişik güçte ve ebatta yılanları çağırabiliyor, dilini yılan gibi uzatabiliyor, kısmi olarak yılana dönüşebiliyor. Orochimaru’ya güç katan diğer bir özelliği ise içinde taşıdığı özel güçlere sahip kılıcı, Kusanagi. Bu kılıç çok sağlam ve güçlü olmasının yanında Orochimaru tarafından uzaktan kontrol edilebilme özelliğine de sahip.

Orochimaru
Orochimaru 3

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay