PancakeSwap: "Aldığım token görünmüyor" ama neden?

PancakeSwap: "Aldığım token görünmüyor" ama neden?
Photo by Kanchanara / Unsplash

Diyelim ki daha önce cüzdanınızda bulunmayan bir tokeni PancakeSwap üzerinden satın aldınız ve satın aldığınız halde token cüzdanınızda görünmüyor.

Metamask cüzdanı için konuşacak olursak benim aldığım tokenlerde evet başta gözükmüyordu. Bir örnek verecek olursak kendi Tuti Hub (TUTİ) token için konuşuyorum. Satın aldığınız zaman direk Metamask cüzdanınızda görünmeyecektir.

Peki ne yapmak gerekir?

Öncelikle BSC ağ ayarlarını yapılandırın. Bunu nasıl yapacağınız burada anlatılmış:

MetaMask’i Binance Smart Chain’e Bağlamak | Binance Academy
Ethereum’un en ikonik cüzdanı MetaMask, basit bir ayarla Binance Smart Chain’i destekleyecek hale getirilebilir. Bunu nasıl yapabileceğiniz makalemizde.

Yukarıdaki işlem tamam olduktan sonra Metamask cüzdanının alt kısmında bulunan "Tokenleri içe aktar" linkine tıklayın ve tokeninizin "Token sözleşme adresi"ni gerekli yere girin. Diğer boşluklar kendiliğinden otomatik olarak doldurulacaktır. Daha sonra alt kısımdaki "özel token ekle" butonuna tıklayın.

Yukarıdaki işlemleri yaptığınız takdirde tokeniniz artık cüzdanınızda görünür olacaktır.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay