PancakeSwap: Yeni token listeleme

PancakeSwap: Yeni token listeleme
Photo by Stephen Bergin / Unsplash

BSC ağında token çıkarma adımlarını tamamladınız ve artık tokeninizi bir borsada listelemek istiyorsunuz. Bu borsa, girişimizin ciddi bir bütçesi yoksa büyük ihtimal Binance olmayacaktır. Şuan en çok tercih edilen borsalardan benim de Tuti Hub (TUTİ) token için tercih etmiş olduğum PancakeSwap merkeziyetsiz borsasını tercih edebilirsiniz.

Tuti Hub (token)
Tuti Hub ya da kısaca TUTİ, BSC ağında yer alan bir token. Oluşturulma tarihi 24 Kasım 2022 (Nov-24-2022 04:37:48 AM +UTC).Toplam arzı 480 trilyon olan Tuti token insan başına hisse senedi olarak düşünülmüştür. Dünya nüfusu 2100 yılına kadar 12 milyar olacağı düşünüldüğünde kişi başına düşen Tuti m…

Token listeleme adımları

Token listeleme işlemi için likidite eklememiz gerekiyor. Bu şu anlama geliyor daha önce borsada yer alan geçerli bir tokeni yeni tokeninizin karşılığı olarak PancakeSwap'a eklemek. Ben bunun için BNB tercih ettim.

  • https://pancakeswap.finance/liquidity adresini ziyaret edin.
  • İşlem çiftinde seçimizi yapın. Sıra kendi tokeninizi eklemeye gelince üst taraftaki satıra "Contract" adresinizi yapıştırın. Tokeninizi seçin daha sonra cüzdanınızı bağlayın butonuna tıklayarak işleme devam edin.
  • Dikkat etmeniz gereken iki husus var. İşlem çiftinin her ikisi de cüzdanınızda yeterli miktarda bulunmalı ve ilk ekleyeceğiniz oran sizin tokeninizin fiyatını belirleyecektir.
PancakeSwap token listeleme ve TUTi

Likidite eklediğiniz zaman PancakeSwap üzerinde yapılan alım-satım işlemlerinden bir miktar ücret alıyorsunuz. Bu sadece sizin için geçerli bir durum değil. Likidite ekleme işlemini başkaları da yaparak bu merkeziyetsiz borsada yapılan işlemlerden ücret alabilir. Likidite miktarı ne kadar çok olursa o kadar iyi diye düşünüyorum.

Ben, token listeleme işlemini şimdiye kadar sadece bir kez yaptım ve aklımda kalanlarını da sizinle paylaşmak istedim. Eğer takıldığınız bir yer olursa yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay