Pavel Durov (biyografi)

Pavel Durov (biyografi)

Bu VsBack-i maddesi bir biyografi taslağıdır. Pavel Durov hakkında genel bilgiler içerir.

Tanınma nedeni

Pavel Valeryeviç Durov, VK sitesinin kurucusu ve eski CEO’su, Telegram uygulamasının kurucu ortağı olan Rus girişimci.

Kimdir

2006 yılının başlarında Facebook sosyal ağından etkilenerek benzer bir site olan VKontakte’yi (şimdilerde VK olarak biliniyor) kurmuştur. VK, Rusya’da oldukça hızlı yayıldı ve geniş bir kullanıcı kitlesi elde etti.

21 Nisan 2014 tarihinde Durov, VK’in CEO görevinden alınmıştır. Bunun nedeni mevcut Rus hükümeti ile ters düşmesi olarak biliniyor.

Pavel Durov günümüzde Berlin merkezli olan şifreli mesajlaşma uygulaması Telegram’ın sahibidir.

Forbes’in finansal verilerine göre 17.2 milyar dolar servete sahiptir. Mal varlığının 300 milyon dolar kadarını İsviçre bankalarında tutmaktadır.

Read more

Patojen

Patojen

Patojen, insanlarda, hayvanlarda veya bitkilerde hastalığa neden olan herhangi bir mikroorganizma veya maddedir. Patojenler, vücudun doğal savunma mekanizmalarını aşarak enfeksiyona ve hastalığa yol açabilirler. Bu mikroorganizmalar genellikle bakteriler, virüsler, mantarlar, parazitler ve prionlar olarak sınıflandırılır. Patojen Türleri 1. Bakteriler Bakteriler, tek hücreli prokaryotik mikroorganizmalardır. Çeşitli şekillerde ve boyutlarda olabilirler. Bazı

By Ömer Moğultay
Altına Dayalı Token: Artıları ve Eksileri

Altına Dayalı Token: Artıları ve Eksileri

Kripto para dünyasında yeni bir trend olarak ortaya çıkan altına dayalı tokenlar, fiziksel altının dijital versiyonunu temsil eder. Bu tokenlar, bir varlık olarak altına dayalı olduklarından, yatırımcılara hem kripto para birimlerinin sağladığı avantajları hem de altının geleneksel güvenliğini sunar. Altına dayalı bir tokenın nasıl çalıştığını, potansiyel avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyelim.

By Ömer Moğultay